◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 4 listopada 2018
Wojtek


Mecz Olimpii Osowa 2005 z Gedanią Gdańsk

W niedzielę 4 października zawodnicy Olimpii Osowa rocznika 2005 zagrali na wyjeździe bardzo trudny mecz z Gedanią Gdańsk, głównym obok Raduni Stężyca kandydatem na mistrza grupy 2 Gdańsk Ligi C2 PZPN. Gedania przed tym meczem miała 21 punktów i zajmowała 2-gie miejsce w tabeli a Olimpia Osowa z 13 punktami zajmowała miejsce 5-te.

Mimo, że Gedania objęła prowadzenie już w piątej minucie, Olimpia dzielnie walczyła o korzystny wynik. W pierwszej połowie miała kilka okazji do zdobycia bramki ale niestety zabrakło tym razem skuteczności. Gedania natomiast miała 2-3 sytuacje i dwie wykorzystała. W samej końcówce pierwszej połowy zdobyła druga bramkę. Przez pierwsze 20 minut drugiej gra była bardzo wyrównana i Mateusz Radoń po szybkiej akcji na lewym skrzydle strzelił gola kontaktowego na 2:1. Olimpia miała znów kilka kolejnych sytuacji, ponownie niestety niewykorzystanych. Natomiast ze swoich okazji skorzystała Gedania i pomiędzy 65 i 76 minutą meczu zdobyła kolejne 3 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Gedanii i był to mecz niewykorzystanych szans Olimpii. Wygrała drużyna lepsza i skuteczniejsza. Ale mimo wszystko zawodnicy Olimpii zagrali z dużym zaangażowaniem i było to dobre spotkanie z ciekawymi akcjami. Strzały oddawali m.in. Mateusz Radoń, Błażej Porażka i Jan Szteler. Dobre sytuacje mieli też Tomasz Chojnacki i Wiktor Nalewaja. Zabrakło szczęścia i skuteczności. W meczu niemal pełen czas rozegrali zawodnicy 2007 uprawnieni do gry z trampkarzami Olimpii - Jan Szteler i Mateusz Domagalski. W pierwszej połowie zagrał Wilhelm Nalewaja. A w drugiej połowie na boisku pojawili się Hubert Kopczyński, Piotr Bułło i Jan Wypych.

Po meczu tym Gedania została liderem grupy i mistrzem rundy jesiennej a Olimpia rocznik 2005 jest w tej chwili na 6 miejscu.

W meczu zagrali: Tomasz Chojnacki, Mateusz Radoń, Wiktor Nalewaja, Błażej Porażka, Maksymilian Tomczak, Bartosz Wojciechowski, Tymoteusz Werner, Tymoteusz Omieczyński, Julian Ostapczuk, Jakub Żabiński, Sebastian Kłodda, Jan Szteler, Mateusz Domagalski, Hubert Kopczyński, Piotr Bułło, Jan Wypych, Wilhelm Nalewaja i Kamil Nowak.