◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 23 czerwca 2018
Wojtek

MECZ OLIMPII OSOWA ROCZNIKA 2005 Z BAŁTYKIEM GDYNIA

Na zakończenie sezonu 2017/2018 w lidze D1 drużyna rocznika 2005 Olimpii Osowa spotkała się w dniu 23 czerwca w Gdyni przy ul. Olimpijskiej z drużyną Bałtyku Gdynia. Był to mecz przez którego większość spotkania Olimpia wygrywała, przeważała i stworzyła sobie bardzo dużą ilość szans i okazji pod bramką rywali. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, już w pierwszej akcji Mateusz Domagalski (2007) rozgrywający swój drugi mecz po dopuszczeniu do gry z rocznikiem 2005 po akcji prawym strzegłem oddał strzał który obronił bramkarz rywali wybijając piłkę, po wybiciu Mateusz dograł piłkę do Tomka Chojnackiego który w pierwszej minucie strzelił gola na 0:1. Olimpia w dalszym ciągu atakowała, natomiast to rywale zdobyli wyrównującą bramkę w ósmej minucie. W spotkaniu zadebiutowali obecni już w poprzednim spotkaniu Janek Wypych i Piotr Bułło. Janek przeprowadził akcję na prawym skrzydle, na tej samej pozycji zagrał Piotrek. Po koniec pierwszej części w 28 minucie spotkania spotkania Tomek Chojnacki ponownie zdobył bramkę na 1:2. W drugiej połowie Olimpia miała bardzo dużą ilość okazji do zdobycia kolejnych goli, wykonywała kilka rzutów wolnych (Tomek Chojnacki i Mateusz Radoń) oraz rożnych. Przeprowadziła kilka szybki akcji przy których brakowało wykończenia, celnego strzału czy ostatniego podania i przed wszystkim szczęścia. W 45 minucie to przeciwnik zdobył jednak bramkę. Tuż przed końcem spotkania przeciwnik przeprowadził szybką akcję z podaniem prostopadłym pod bramkę Olimpii. Po chwili powtórzył to zagranie i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył bramkę. Bałtyk wygrał to spotkanie 3:2 a spotkanie Olimpii mimo optycznej przewagi i ogromnej ilości okazji do zdobycia kolejnych bramek było spotkaniem głównie niewykorzystanych szans.

W meczu zagrali: Tomasz Chojnacki, Mateusz Radoń, Wiktor Nalewaja, Piotr Koseda, Paweł Leszczyński, Tymoteusz Wener, Maksymilian Tomczak, Tymoteusz Omieczyński, Jan Szteler (2007), Mateusz Domagalski (2007), Piotr Bułło (2007), Jan Wypych (2007), Wilhelm Nalewaja (2007), Sebastian Kłodda, Julian Ostapczuk i Bartosz Wojciechowski.

Tym spotkaniem drużyna rocznika 2005 zakończyła swój sezon i do grania wraca od 1 września już w lidze „trampkarzy” C2.