◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 22 maja 2018
Wojtek


OLIMPIA OSOWA W IV KLUBOWYCH MISTRZOSTWA MIASTA GDAŃSKA

Podobnie jak 2 lata temu Olimpia Osowa rocznik 2007 w dniu 22.05 wzięła udział w Klubowych Mistrzostwach Miasta Gdańska organizowanych obecnie przez Gdański Ośrodek Sportu. Mecze eliminacyjne odbywały się na boiskach bocznych na stadionie Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta. Zawodnicy grali w poprzedni weekend w wyjazdowym turnieju Bavaria Cup w Niemczech więc założenie było takie, że mieli zagrać na luzie na zasadzie sparingu. W naszej grupie znalazły się – AP Gdańsk, Ex-Siedlce, Gedania Gdańsk 1 i GKS Kowale 2. W turnieju rywalizowało łącznie 20 drużyn w 4 grupach – w tym dwie drużyny Lechii Gdańsk i AS Pomorze. Bilans gier to 2 zwycięstwa z AP Gdańsk (1:0) i GKS Kowale (2:0), remis z Gedania Gdańsk (0:0) i 1 porażka z Ex-Siedlce (3:2) w meczu w którym przez większą część czasu prowadziliśmy a kluczową bramkę straciliśmy w ostatnich sekundach. Optycznie bardzo dobrze wyglądała w grupie Gedania Gdańsk a nasz remis w dużej mierze zawdzięczamy świetnej postawie bramkarza Kamila. W meczach grali oprócz Kamila – obaj Jankowie, obaj Mateusze, Hubert, Piotrek, Wiktor, Radek, Karol, Krzysiek i Wojtek.

Eliminacje Olimpia Osowa zakończyła ostatecznie na 2 miejscu w 5 zespołowej grupie i znalazła się w 8-ce najlepszych drużyn rocznika 2007 szeroko pojętego Gdańska. Dodatni bilans bramkowy, tylko 3 bramki stracone i świetna gra Kamila na bramce zdecydowanie na plus. Do rozgrywek finałowych poza Olimpią Osowa awansowały również Jaguar, Jaguar I, Lechia Gdańsk A i B, GKS Kowale I (Holandia w Deichmann’ie) i UKS Conrad.

Termin finałów wyznaczony został na niedzielę 27 maja. W tym czasie drużyna rocznika Olimpii Osowa zbyła już głoszona wcześniej do turnieju rocznika 2006 II Łąccy Cup organizowany przez U2 Bytów. Na placu boju zostali więc Kamil z Kubą, Karol, Radek z drużyny czerwonych oraz Krzysiek i Wojtek do których dołączyli drugi Wojtek, drugi Kuba, Willi i dwóch Igorów z drużyny czarnych oraz jeden zawodnik z rocznika 2009. W ćwierćfinale Olimpia zmierzyła się z Jaguarem 1 (tzw. Jaguar Północ). Pomimo, że większa część drużyny czerwonych rocznika 2007 grała w tym czasie w innym turnieju pozostali zawodnicy świetnie sobie poradzili. Przez większą część meczu utrzymywał się remis a bramkę Olimpia straciła w końcówce meczu, który zakończył się wynikiem 0:1 dla Jaguara.

Ostatecznie patrząc na wyniki (punkty i bilans bramkowy) Olimpia zajęła w IV Mistrzostwach Miasta Gdańska wysokie V miejsce a ostateczna klasyfikacja turnieju wygląda następująco (bilans bramkowy dla miejsc 5-8): 1. Lechia Gdańsk B, 2. Jaguar Gdańsk 1 3. Lechia Gdańsk A 4. Ex-Siedlce 5. Olimpia Osowa (0:1) 6. UKS Conrad Gdańsk (1:4) 7. Jaguar Gdańsk (0:3) i 8. GKS Kowale (2:7).