◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 25 maja 2018
Wojtek


OLIMPIA OSOWA W IV KLUBOWYCH MISTRZOSTWA MIASTA GDAŃSKA

Podobnie jak trzy dni wcześniej chłopcy z rocznika 2007, również drużyna rocznika 2010 wzięła w dniu 25 maja udział w Klubowych Mistrzostwach Miasta Gdańska organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Nasi zawodnicy grali swoje mecze eliminacyjne odbywały się na boiskach bocznych stadioniu Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Radonia składach się z chłopców z roczników 2010, 2011 i 2012. W naszej grupie znalazły się – AS Pomorze, Portowiec Gdańsk, Gedania Gdańsk i UKS Konrad Gdańsk. W turnieju rywalizowało łącznie 20 drużyn w 4 grupach.

W pierwszym meczu chłopcy zremisowali z zespołem UKS Konrad Gdańsk 1:1, kolejny wygrali 2:1 z Portowcem Gdańsk, następnie przegrali 1:0 mecz z Gedanią Gdańsk. Ostatni mecz z niekwestionowanym liderem grupy AS Pomorze przegrali strzelając przeciwnikowi bramkę 2:1.

O ile AS Pomorze zdecydowanie zajęła 1 miejsce w grupie to o wejściu do finałów zdecydowała mała tabela ponieważ pozostałe zespoły zdobyły taką samą ilość punktów (po 4 punkty). W takim układzie do finałów z drugiego miejsca awansował zespół Portowca Gdańsk a Olimpia zajęła 4 miejsce w grupie. Gdyby liczyć tabelę po bilansie bramkowym – Olimpia miałaby najlepszy bilans z tej czwórki. Chłopcy strzelili w tych eliminacjach 4 bramki i mogą być z siebie zadowoleni. Był to bardzo udany występ młodych reprezentantów Olimpii, tym bardziej, ze w zespole zagrali również zawodnicy młodsi.

Ostatecznie w finałach mistrzostw wygrała Lechia Gdańsk przed AS Pomorze.