◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 3 marca 2018
Wojtek


III MIEJSCE OLIMPII OSOWA ROCZNIK 2007 W TURNIEJU SOMONINO CUP 2018

Zawodnicy z rocznika 2007 Olimpii Osowa odnieśli sukces zajmując III miejsce w turnieju Somonino Cup 2018. Turniej, w którym wzięło udział 12 zespołów z Pomorza odbył się w dniu 3 marca w gościnnej somonińskiej hali. Chłopcy z tego rocznika zajmowali już wcześniej II miejsce w tym turnieju w roku 2015 (po przegranej w finale po rzutach karnych) i IV miejsce w roku 2016. Tym razem w 6 meczach strzelili 11 bramek tracąc w całym turnieju tylko 2 bramki.

Olimpia wyszła w fazie grupowej z I miejsca ze swojej grupy po 2 wygranych – 3:1 z KP Zaspa Gdańsk (Jan szatyn – 2 bramki, Mateusz – 1 bramka) i 2:0 z KP Starogard Gdańsk II (Mateusz – 1 bramka, Karol – 1 bramka) oraz remisie 0:0 z drużyną Byki Słupsk II po tym gdy przeważali przez większą część gry. Następnie w ćwierćfinale pewnie pokonali KP Starogard Gdański I 4:0 (Jan blondyn – 2 bramki, Radosław – 1 bramka, Mateusz – 1 bramka). Po zaciętej i wyrównanej walce przegrali 0:1 z Bykami I Słupsk (późniejszym triumfatorem rozgrywek), do karnych zabrakło im 80 sekund. I na koniec w meczu o 3 miejsce pewnie pokonali Wisłę I Tczew 2:0 (Radosław – 2 bramki).

W turnieju wzięło udział 12 drużyn: Wisła Tczew I, Wisła Tczew II, Byki Słupsk I, Byki Słupsk II, SAP Sopot, FA Grudziądz, KP Starogard Gdański I, KP Starogard Gdański II, SP Somonino, KP Zaspa Gdańsk I, KP Zaspa II Gdańsk i Olimpia Osowa. Z turnieju wycofały się: GKS Morena i UKS Przyjaźń.

Drużynę poprowadził w Somoninie trener Mariusz i wystąpiła ona w składzie: Hubert (bramkarz), Mateusz (3 bramki), Radosław (3 bramki), Jan blondyn (2 bramki), Jan szatyn (2 bramki), Karol (1 bramka), Piotr, Stanisław i Wiktor.