◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 2 luty 2019
Wojtek


4 miejsce Olimpii Osowa w Kaszub Cup w Luzinie

W dniach 2-3 lutego zagraliśmy w turnieju X edycji Kaszub Cup w Luzinie. Po pierwszym dniu gramy dobre zawody w naszej 5 zespołowej grupie z Cisem Cekcyn (wygrana 3:1), Chrobrym Charbrowo, GKS Przodkowo i Somoninem. Gramy bez Mateusza i Adama ale pewnie wychodzimy z trzema zwycięstwami z grupy na 2 miejscu i trafiamy do 5 zespołowej Ligi Mistrzów (po 5 zespołów trafia też do Ligi Europejskiej i Pucharu Intertoto).

W wielkim finale w Lidze Mistrzów wygrywamy ze świetną Sparta Sycewice 1:0 , wygrywamy z GOSIR Luzino wygrywamy 6:1 i dość przypadkowo przegrywamy 0:1 z Cisem Cekcyn (jeden z liderów swojej grupy w lidze w kujawsko pomorskim) – dzień wcześniej wygraliśmy z nimi 3:1. Po pięknym meczu z UKS 8 Lębork gdzie walczyliśmy o 1 miejsce (wygrana dawała nam 1 miejsce, remis 2 miejsce a przegrana… dopiero 4-te) przy stanie 1:2 zdobywamy na pół minuty przed końcem bramkę ale nie zostaje ona uznana.

Ostatecznie zdobywamy 4 miejsce na 15 drużyn. To bardzo dobry wynik ponieważ drużyny z miejsc 2-4 miały tę samą ilość punktów i decydował wyłącznie bilans bramkowy. Zagraliśmy bardzo dobry turniej – z 8 meczy zagraliśmy tylko jeden słabszy mecz pierwszego dnia oraz jeden, który nam nie wyszedł i który powinniśmy byli wygrać w niedzielę. Reszta wygrana w ładnym stylu. Zabrakło bodajże 2 czy 3 bramek do 2 miejsca (lub remisu w ostatnim meczu). No i wygranej do miejsca pierwszego. Triumfatorem zawodów został UKS 8 Lębork.

Ostateczna klasyfikacja:

Liga Mistrzów:
  1. UKS 8 Lębork
  2. Cis Cekcyn
  3. Sparta Sycewice
  4. Olimpia Osowa
  5. GOSRiT Luzino

Liga Europy:
  1. Gryf II Wejherowo
  2. GKS Przodkowo
  3. UKS 8 II Lębork
  4. UKS Dragon Bojano
  5. Błękitni Łęczyce

Puchar Intertoto:
  1. Zatoka Puck
  2. Barca Bolszewo
  3. Gryf Wejherowo
  4. Chrobry Charbrowo

Wszyscy zawodnicy świetnie zagrali – Kamil Nowak (bramkarz), Hubert Kopczyński, Jan Wypych, Jan Szteler, Piotr Bułło, Mateusz Domagalski, Wojciech Obołończyk, Adam i Karol Prokopiuk.