◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 17 luty 2019
Wojtek


III miejsce w turnieju Somonino Cup 2019 rocznika 2007

To kolejny bardzo udany turniej Olimpii Osowa. 17 lutego wystartowaliśmy w Somoninie z 2-ma składami – czerwoni i niebiescy. Turniej był mocno obsadzony i zagrały m.in. Bytovia Bytów, FC Gowidlino uczestnik ostatniego Lotos Griffin Cup, Wisła Tczew, Sporting Leźno oraz Supra Kwidzyn.

Obie nasze drużyny wyszły pewnie ze swoich grup i zagrały w ćwierćfinale. Czerwoni z kompletem punktów wyszli z pierwszego miejsca (Olimpia – Escola Futbolu 3:1, Olimpia – FC Gowidlino II 1:0 i Sporting Leźno – Olimpia 0:2). Niebiescy wygrali zdecydowanie swój ostatni mecz po golu Szymona Dudzika.

W pierwszym ćwierćfinale niebiescy grali z pierwszym składem drużyny z Gowidlina. Gowidlino podeszło z respektem do tego spotkania i po wyrównanej grze udało im się wygrać 1:0. W drugim meczu niebiescy mieli pecha, sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola i w ćwierćfinale spotkały się ze sobą… dwie Olimpie. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce czerwonym udało strzelić się bramkę. Ale szala zwycięstwa do końca przechylała się ze strony na stronę.

W półfinale czerwoni trafili na… Gowidlino I. Po piłkarskich szachach i świetnym taktycznie meczu wygrało jednak Gowidlino – po jedynym błędzie Olimpii w tym meczu zdobyli w 7 minucie meczu bramkę, czerwoni byli bliscy wyrównania ale nie udało się.

W meczu o III miejsce Olimpia Osowa czerwoni pokonali pewnie i po ładnej grze Escolę Futbolu. W ostatnim meczu nie zagrał Piotrek Bułło. Olimpia Osowa niebiescy ostatecznie zdobyli miejsce 8 a czerwoni 3 (podobnie jak rok temu) w gronie 12 drużyn.

Kolejność drużyn:

  1. FC Gowidlino
  2. Drutex Bytovia Bytów
  3. Olimpia Osowa Czerwoni
  4. Escola Futbolu
  5. Pokolenia Lechii Gdańsk
  6. Sporting Leźno
  7. SP Wisła Tczew
  8. Olimpia Osowa Niebiescy
  9. Elnaft Sokół Ełganowo
  10. FC II Gowidlino
  11. Supra Kwidzyn
  12. KS Skorzewo

Obie drużyny pokazały ładną grę zespołową i miło oglądało się ich postępy w turnieju. Najwięcej bramek z Olimpii w turnieju strzelili - Mateusz Domagalski (3) oraz Jan Wypych i Hubert Kopczyński (po 2).

Składy naszych zespołów Niebiescy: Grzegorz Brendel, Radek Leszczyński, Wojtek Obołończyk, Wojtek Łazicki, Szymon Dudzik (1), Nikodem Dębowski i Mikołaj Janus (1) Czerwoni: Kamil Nowak, Mateusz Domagalski (3), Jan Wypych (2), Hubert Kopczyński (2), Piotr Bułło (1) i Jan Szteler (1).