◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 19 sierpnia 2018
Wojtek


II miejsce w FEYENOORD SUMMER CUP 2018

W niedzielę 19.08 pojechaliśmy na Feyenoord Summer Cup 2018 zorganizowany przez szkółkę piłkarską o tej samej nazwie na obiektach w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej. W turnieju zdobyliśmy drugie miejsce oraz tytuł bramkarz turnieju dla Kamila Nowaka, zabrakło też niewiele do strzelca turnieju. Turniej zorganizowany został bardzo profesjonalnie i w konwencji niedzielnej rekreacji. Wzięli w nim udział obserwatorzy z holenderskiego Feyenoord’u Rotterdam.

Udział w turnieju zadeklarowaliśmy dużo wcześniej, chodziło o utrzymanie rytmu meczowego w okresie wakacyjnym, przygotowania ligowe i trochę zabawy ponieważ turniej rozgrywany był w konwencji 6+1 ale za to z wyrzutem z autu. Ważne było też to, że w turnieju w naszym roczniku miała wziąć udział AS Pomorze, która jednak wycofała się z rywalizacji w tym roczniku (wzięła udział w rywalizacji roczników młodszych).

W fazie grupowej na 4 mecze osiągnęliśmy 3 wygrane i 1 remis. W meczu Feyenoord – Olimpia wygraliśmy 1:2 a bramki zdobywali Mateusz Domagalski i Janek Wypych a w meczu GTS Borkowo – Olimpia zwyciężyliśmy 1:3, bramki zdobywali Wojtek Łazicki (2) i Mateusz Narloch. Następnie w meczu Olimpia – Feyenoord padł remis 1:1 a gola strzelił Mateusz Narloch i w ostatnim meczu w fazie grupowej Olimpia pokonał GTS Borkowo 9:0, bramki zdobywali: Janek Wypych (2), Mateusz Domagalski (2), Karol Prokopiuk (2) oraz Wojtek Łazicki, Radek Leszczyński i Igor Wilk po jednej.

Z grupy wyszliśmy na I miejscu i w półfinale mieliśmy pauzę (pozostali grali półfinał). W finale zagraliśmy ponownie z Feyenoordem i przegraliśmy 0:2. Ten mecz miał dwa oblicza, w pierwszej części graliśmy praktycznie bez błędów, wykreowaliśmy 2 sytuacje i Wojtek Obołończyk oddał strzał. Później widać było zmęczenie, po pracowitej sobocie i niedzielnych meczach w upale. Graliśmy wolniej i mimo kilku setek nie udało się strzelić bramek. Pierwszą bramkę straciliśmy gdy piłka zmieniła kierunek na kępie trawy, natomiast Feyenoord wygrał zasłużenie grając szybko i klepką.

Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce a Kamil Nowak otrzymał tytuł bramkarza turnieju (najmniejsza liczba straconych bramek). Statystyki: 3 wygrane mecze, 1 zremisowany i 1 przegrany, 15 bramek w 5 meczach i tylko 5 straconych.

Turniej bardzo dobrze zorganizowany. Po dekoracji uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe szaliki i gadżety Feyenoordu.

W turnieju zagrali: Kamil Nowak (bramkarz turnieju), Wojciech Łazicki (3), Jan Wypych (3), Mateusz Domagalski (3), Mateusz Narloch (2), Karol Prokopiuk (2), Radosław Leszczyński (1), Igor Wilk (1), Piotr Bułło, Nikodem Dębowski, Stanisław Ludwichowski i Wojciech Obołończyk.