◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 5 sierpnia 2018
Wojtek


I miejsce i bardzo dobry występ rocznika 2007 Olimpii Osowa w Regiolidze

W dniu 5 sierpnia 2018 Olimpia Osowa wzięła udział w cyklicznym V turnieju Regioligi - Regionalnej Lidze Piłki Nożnej „6” Kaszuby w Tuchomiu. Turniej rozegrany został na gościnnym obiekcie Vigo Tuchom w Tuchomiu. Miejscem rozegrania pozostałych kolejek są Chwaszczyno, Żukowo, Przyjaźń i Skrzeszewo. W turnieju wziąć mogły udział zespoły z roczników 2007-2008 oraz 2005-2006 (11:00-13:00) oraz 2009-2010 i 2011-2012 (13:00-15:00). Turniej został wspaniale przygotowany przez organizatorów a pogoda dopisała.

Olimpia Osowa wystartowała w grupie rocznikowej 2007-2008 i po wygraniu wszystkich meczy, bez utraty bramki zajęła I miejsce. Zawodnikom Olimpii udało się w 4 meczach strzelić 29 bramek. Był to najlepszy wynik nie tylko w swoim roczniku ale i w całym niedzielnym turnieju. Jednocześnie Jan Wypych został królem strzelców turnieju zdobywając 8 bramek. Z drużyny Olimpii wyróżnieni zostali oprócz niego ponadto bramkarz Kamil Nowak (czyste konto w całym turnieju) i Radosław Leszczyński (rocznik 2008, 5 strzelonych bramek).

Rywalizację Olimpia rozpoczęła od meczy z Vigo Tuchom. Pierwszą bramkę w turnieju w 5 sekundzie strzelił Mateusz Domagalski, mecz zakończył się wynikiem 0:8 dla Olimpii a bramki strzelali: Jan Wypych (2), Radosław Leszczyński (2) praz po jednej Piotr Bułło, Hubert Kopczyński i Karol Prokopiuk.

W kolejnym meczu z UKS Przyjaźń Olimpia wygrała 5:0 a bramki zdobywali: Jan Szteler (2) i po jednej Jan Wypych, Radosław Leszczyński i Mateusz Domagalski.

Rywalizacja z defensywnie ustawioną SP Skrzeszewo zakończyła się wynikiem 0:6 dla Olimpii a gole zdobywali: Jan Wypych (2), Mateusz Domagalski (2) i Radosław Leszczyński i Piotr Bułło po jednej.

Ostatni mecz z MKS Gościcino zakończył się wynikiem 0:10 dla Olimpii a bramki zdobywali: Jan Wypych (3), Piotr Bułło (2), Mateusz Domagalski (2) oraz Radosław Leszczyński, Hubert Kopczyński i Karol Prokopiuk po jednej.

Organizatorzy podczas oficjalnej ceremonii przy udziale działaczy oraz władz gminy wręczyli efektowne puchary dla drużyny, króla strzelców i wyróżnionych zawodników. To kolejny udany występ rocznika 2007 Olimpii Osowa. Turniej ten rozpoczął nowy sezon, traktowaliśmy go również jako jeden z etapów przygotowań do rozpoczynających się 18.08 rozgrywek ligi D2 w rundzie jesiennej. Na pewno na plus należy zaliczyć to, że podobnie jak w lipcowym międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy zawodnicy Olimpii strzelili bardzo dużą ilość bramek (29 bramek w 4 meczach). Praktycznie wszyscy grający w ofensywie w obu turniejach zawodnicy zdobywali ich bardzo dużo jednocześnie świetnie wzajemnie asystowali. Ofensywa wykonywała swoje zadania podobnie jak formacja środkowa i obrona. Co cieszy zdecydowana większość bramek została zdobyta z gry po ładnych akcjach z podaniami i asystami. Chłopcy grają piłkę zespołową. Zawodnicy z pola w trakcie całego turnieju byli rotowani i każdy zagrał na każdej pozycji. Każdy z nich sprawdzał się w każdej roli co daje atut wymienialności pozycji. W turnieju każdy z zawodników grających w polu zdobył co najmniej 2 bramki. Jednocześnie nie straciliśmy żadnej bramki co doskonale świadczy o jakości obrony i pracy naszego bramkarza.

Drużyna wystąpiła w turnieju w składzie: Jan Wypych (8), Mateusz Domagalski (6), Radosław Leszczyński (5), Piotr Bułło (4), Jan Szteler (2), Hubert Kopczyński (2), Karol Prokopiuk (2) i Kamil Nowak (bramkarz).

W rudzie jesiennej rywalizować będziemy w lidze PZPN Gdańsk D2 w Grupie 3 z zespołami: Lechii Gdańsk, Arki III Gdynia SI, Jaguarem Gdańsk, GTS I Pruszcz Gdański, Bałtyk II Gdynia AP, Gedania I Gdańsk, Polonia Gdańsk, AS Pomorze, Gdynia AP Dąbrowa, GAP Sparta, SAP Sopot, GKS II Kowale i GSS I Potok Pszczółki.