◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 30 marca 2019
Wojtek


Udział Olimpii w Międzynarodowym Turnieju w Barcicach koło Starego Targu

W dniach 30-31 marca wzięliśmy udział w Międzynarodowym Turnieju w Barcicach koło Starego Targu. W turnieju wzięły udział m.in. Atlet Kijów, Dynamo Lwów, FASE Szczecin, UKS SMS Łódź, PN Mielec, Skra Częstochowa, Sandecja Nowy Sącz, AP Duda Wrocław, BTS Rekord Bielsko-Biała i inne. Z turnieju w ostatniej chwili wycofała się Legia BSS i zastąpiła ja inna drużyna. Turniej stanowił jednocześnie eliminacje do tegorocznego turnieju REM Marco Cup. W turnieju REM Marco wzięliśmy już udział w zeszłym roku remisując m.in. z Zagłębiem Lubin i Arką Gdynia oraz wygrywając z Piastem Gliwice. Z tego powodu nie nastawialiśmy się na same eliminacje a turniej potraktowaliśmy bardziej jako zgrupowanie w pięknym ośrodku w górach z możliwością rozegrania sparingów z bardzo dobrymi drużynami. Warunki w ośrodku nad górską rzeką Poprad były wspaniałe, dopisała również pogoda.

W naszym pierwszym meczu ulegamy BTS Rekord Bielsko-Biała 4:0. Wynik nie oddaje do końca przebiegu meczu ponieważ w spotkaniu wyglądaliśmy dobrze i mieliśmy sporo własnych okazji, zabrakło jednak skuteczności. Mieliśmy natomiast okazję testowania nowych ustawień i zawodników. Wygrał tym razem zespół lepszy. W kolejnym meczu z FASE Szczecin pomimo przewagi i wielu sytuacji przegraliśmy 0:2. Podobnym wynikiem zakończyło się również spotkanie z PN Mielec. Pamiętajmy, że z założenia do turnieju podchodziliśmy sparingowo i testowaliśmy zawodników, którzy rzadziej jeżdżą na turnieje.

W meczu z ukraińskim Dynamem Lwów Olimpia wygrała pewnie 0:3 po golach - Adama zdobytym po błędzie bramkarza, golu Karola Prokopiuka z dystansu po wybiciu przez obrońcę przeciwnika piłki z własnego pola karnego - piłka po strzale trafiła w okno bramki oraz kolejnym Adama po wybiciu piłki przez Kamila.

W ostatnim meczu zagraliśmy z dominującą w turnieju ukraińską drużyną Atlet Kijów. Mecz był bardzo wyrównany i dopiero pod koniec po jedynym błędzie straciliśmy bramkę na 0:1. Tuż po tej akcji Adam miał bardzo dobrą okazję do wyrównania ale jego strzał trafił w spojenie bramki.

W meczu o miejsca 9-12 Olimpia pokonała Barciczankę Barcice 0:2. Bramki dla Olimpii zdobyli - Piotr Bułło po wybiciu z rzutu rożnego przez Jana Wypycha oraz Karol Prokopiuk, któremu również asystował Jan Wypych.

Mecz z Orawa Jabłonka w regulaminowym czasie zakończył się remisem 0:0 i o tym, która drużyna zajmie ostatecznie 9 miejsce decydowały rzuty karne. Rzuty karne wygrała Olimpia Osowa 1:2. Bramki dla Olimpii strzelili Hubert Kopczyński i Jan Wypych a Kamil Nowak obronił jeden z rzutów karnych przeciwnika. Jeżeli mielibyśmy patrzeć na tabelę to ostatecznie na 12 drużyn zajęliśmy 9 miejsce. Natomiast inny był cel akurat tego wyjazdu. Informacyjnie warto dodać, że turniej wygrało FASE Szczecin przed Atletem Kijów.

Olimpia zagrała w składzie: Kamil Nowak, Adam (2), Karol Prokopiuk (1), Piotr Bułło (1), Jan Wypych (1), Hubert Kopczyński (1), Igor Wilk, Stanisław Ludwichowski, Xavier Pruszewicz, Wojciech Obołończyk, Wojciech Łazicki i Szymon Dudzik.