◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 29 października 2018
Wojtek


Doskonały występ piłkarzy SP81 w powiatowym finale Pucharu Tymbarka

W dniu 29 października na obiekcie Gedanii Gdańsk przy ul. Hallera rozegrane zostały finały powiatowe Pucharu Tymbarka. Celem tych zawodów było wyłonienie zwycięzcy, który zagra w finałach wojewódzkich Pucharu Tymbarka. Oprócz reprezentacji SP80 z Przymorza, SP 2 z Moreny, SMS Gedanii Gdańsk w finałach spotkać się miały również dwie reprezentacje SP81, jedna która wygrała swój finał gminny na Oruni i druga, która wygrała finał na Żabiance. Ostatecznie reprezentacja SP 2 nie stawiła się i zawody rozpoczęły się od meczy obu reprezentacji SP81 oraz SMS Gedanii i SP80.

W drużynie SP81, która wygrały finały gminne na Oruni zagrali głównie zawodnicy trenujący na co dzień w Olimpii Osowa: Kamil Nowak, Jan Szteler, Jan Wypych, Radosław Leszczyński, Stanisław Ludwichowski, Mateusz Domagalski, Mateusz Narloch, Igor Wilk i Karol Prokopiuk oraz zawodnik Lechii Gdańsk - Adam Michalak. Zawodnicy Ci wygrali wcześniej swoje finały zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze, zdobywając 30 bramek, bez utraty żadnej bramki. W drugiej drużynie reprezentującej nasza szkołę, która w swoim finale w decydującym meczu pokonała reprezentację SP33, zagrali m.in. Damian Smal (na co dzień Lechia Gdańsk), Paweł Jakubowski (Jaguar Gdańsk) oraz Wilhelm Nalewaja i Ksawery Bonk (obaj Olimpia Osowa). Ten bratobójczy mecz wygrała ostatecznie 2:0, reprezentacja składająca się głównie z zawodników Olimpii po ciekawej grze i walce obu zespołów oraz golach Adama Michalaka i Mateusza Narlocha. Będziemy na potrzeby tego artykułu nazywać ją dalej olimpijską. Niestety po meczu tym nie był w stanie kontynuować gry Adam Michalak.

W kolejnym bardzo emocjonującym meczu reprezentacja olimpijska SP81 pokonała reprezentację SP80 5:2 a pięknym hat-trickiem popisał się Karol Prokopiuk, bramki zdobyli również Mateusz Narloch i Jan Szteler. Po tym meczu gry nie mógł kontynuować Mateusz Narloch. W tym czasie druga reprezentacja SP81 przegrała z SMS Gedanią Gdańsk 6:1.

Kolejny mecz był wielkim finałem tych rozgrywek, przeciwko sobie stanęły drużyny, które zdobyły do tej pory komplet punktów czyli SMS Gedania Gdańsk i olimpijska reprezentacja SP81. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, przez pierwsze 8 minut przewagę miała Gedania Gdańsk co udokumentowała zdobyciem bramki. Przez kolejne 12 minut przewagę miała SP81, zdobywając bramkę (Jan Szteler) na 1:1. Zawodnicy grający na co dzień w Olimpii mieli kilka świetnych sytuacji pod bramką przeciwnika a bliscy zdobycia kolejnych bramek byli Karol Prokopiuk i Mateusz Domagalski.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i obie drużyny zakończyły zawody z tą samą ilością punktów. Po weryfikacji okazało się, że zwycięzca zostanie wyłoniony po bilansie bramkowym. Reprezentacja SP81 miała bilans 8:3, natomiast Gedania 11:3, zdobyty głównie dzięki wygranej 6:1 nad drugą reprezentacją SP81. W tej sytuacji finały powiatowe wygrała SMS Gedania Gdańsk a zawodnikom SP81 trenującym w Olimpii, mimo, że zdobyli taką samą ilość punktów, zabrakło 4 bramek w bilansie do wygranej w finale.

Zawody te trzeba uznać za bardzo udane. Zdobyliśmy tyle samo punktów co zwycięzca i gdyby w zawodach wystartowała tylko jedna reprezentacja SP81, to bilansem bramkowym do finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka awansowałaby… reprezentacja olimpijska SP81. Obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony i był to kolejny sukces sportowy odniesiony przez zawodników i szkołę SP81