◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 10 maja 2018
Wojtek


JAPOŃSKA TV NA TRENINGU OLIMPII OSOWA REALIZUJE FILM Z TRENEREM JACKIEM

W dniu 10 maja do naszej Osowej przyjechała ekipa z jednej z japońskich stacji telewizyjnych realizująca film o pracy trenera Jacka. Powstający film ma pokazać drogę do sukcesu Roberta Lewandowskiego i to jakie czynniki w procesie jego rozwoju miały główny wpływ na ukształtowanie tego wspaniałego zawodnika. Jak wiemy Trener Jacek był trenerem Roberta L. w Zniczu Pruszków, tuż przed jego przejściem do Lecha Poznań w decydującym okresie dla rozwoju jego umiejętności i tożsamości zawodniczej.

Właśnie na tym etapie skupia się tematyka filmu. Fani piłki nożnej i producenci filmu zainteresowani są fenomenem w jaki sposób powinien wyglądać proces kształcenia na etapie młodzieżowym i juniorskim zawodnika aby osiągnąć taki efekt. Dlatego też prześledzili proces kształtowania zawodniczego Roberta L. ze szczególnym uwzględnieniem okresu spędzonego w Zniczu Pruszków w czasie, gdy był nastolatkiem. Celem było wskazanie jaką pracę należało wykonać w obszarze szkoleniowym aby poprzez Znicz Pruszków, Lech Poznań Robert L. mógł trafić do Borussii Dortmund i Bayernu Monachium oraz stać jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Przede wszystkim autorzy zajęli się analizą założeń i sposobem prowadzenia treningów przez trenera Jacka.

Film szczegółowo omawia warsztat pracy oraz sposób w jaki na bieżąco pracuje nasz trener z młodzieżą w swojej szkółce piłkarskiej z osowską Olimpią. Członkowie ekipy spędzili z trenerem niemal cały dzień a po południu sfilmowani cały, kompletny trening rocznika 2007 Olimpii Osowa oraz fragmenty treningów rocznika 2005/2006 oraz zawodników z grup młodszych (2008-2011).

Oprócz bieżącej narracji trenera Jacka, ekipa zarejestrowała również wypowiedzi zawodników rocznika 2009 – Karola oraz z rocznika 2007 – Mateusza, Piotra i Jana blondyna jak również piszącego te słowa.