◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 27 stycznia 2019
Wojtek


Kolejny rok z rzędu Olimpia zdobywa brązowy medal w Pucharze Prezesa Pomorskiego ZPN

Dokładnie po roku, po raz kolejny Olimpia Osowa rocznik 2007 odnosi wielki sukces i zostaje 3-cią drużyną województwa pomorskiego zdobywając brązowy medal w Lotos Griffin Cup 2019 w Pucharze Prezesa Pomorskiego ZPN. Są to jak zresztą można przeczytać na stronie Związku nieoficjalne Mistrzostwa województwa i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski dla rocznika 2007. Zwycięzca turnieju kwalifikuje się do rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka w Warszawie.

Co ciekawe w roku 2019 całe podium wygląda dokładnie tak samo jak w roku 2018 - złoty medal dla Arki Gdynia, srebrny dla Raduni Stężyca i brąz dla Olimpii Osowa co potwierdza formę i miejsce tych drużyn w stawce drużyn Pomorza rocznika 2007.

Turniej odbył się w niedzielę 27 stycznia na pięknej hali w Trąbkach Wielkich. Turniej ten stanowi jednocześnie eliminację do rozgrywek mistrzowskich w Warszawie, dlatego też odbywa się równolegle we wszystkich województwach.

Do zmagań o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przystąpiło 16 najlepszych zespołów rocznika 2007. Dziesięć z nich zostało rozstawionych przez organizatora a sześć dostało się do finału po rozegraniu turnieju eliminacyjnego 2 tygodnie wcześniej w Straszynie. Jak już informowaliśmy, eliminacje w Stężycy Olimpia zakończyła na bardzo wysokim 2 miejscu, tracąc bramkę w finale w ostatniej sekundzie meczu.

W poszczególnych grupach znalazły się:

Grupa A: Sokół Ełganowo, GTS Straszyn, Jantar Ustka, Olimpia Osowa
Grupa B: Arka Gdynia SI, FC Gowidlino, Gedania Gdańsk, SAP Sopot
Grupa C: Jaguar Gdańsk, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Jedynka Reda, Byki Słupsk
Grupa D: U2 Bytów, Radunia Stężyca, DSPN Kwidzyn, Dragon Bojano

Rywalizację w grupie Olimpia rozpoczęła od meczu z Jantarem Ustka i mimo wielu dobrych okazji całkiem dobry mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Jantara po jedynym błędzie jaki popełnili piłkarze z Osowej w tym meczu. Strzał w słupek oddał Karol Prokopiuk, strzał Jana Sztelera broni bramkarz. Mateusz Domagalski oddaje piękny strzał ale piłka mija o milimetry okienko bramki. Strzał z rzutu wolnego oddaje jeszcze Jan Szteler. W kolejnym meczu z GTS Straszyn Olimpia gra podaniami i ostrzały oddają Mateusz Domagalski i Adam Michalak, bramkarz broni później strzały Jana Wypycha, Mateusza, Adama i Huberta Kopczyńskiego. Zwycięską bramkę zdobywa Jan Szteler. Ma jeszcze możliwość podwyższyć wynik wykonując rzut wolny ale jeden z obrońców ofiarnie staje na drodze piłki. Ostatecznie po dobrej grze Olimpia zwycięża 0:1.

W ostatnim meczu grupowym z Sokołem Ełganowo Olimpia buduje wiele dobrych akcji kombinacyjnych ale bramkarz broni strzały Jana Wypycha, Mateusza Domagalskiego i Karola Prokopiuka. Ostatecznie po dobrej grze Olimpia zwyciężyła 0:1 po bramce Mateusza Domagalskiego zdobytej po wybiciu piłki z rzutu rożnego.

Poziom rozgrywek grupowych był bardzo wyrównany, na co wskazywały wyniki poszczególnych meczów.