◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 6 stycznia 2019
Wojtek


Kolejny sukces i 2 miejsce piłkarzy Olimpii Osowa w Bryza Cup w Jastarni

Po sukcesach w Gdynia Cup (2 miejsce) i Hary Cup w Łodzi (3 miejsce) w dniu 6.01 pojechaliśmy do Jastarni na Bryza Cup 2019.

W turnieju rocznika 2007 zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca, przegrywając pierwsze miejsce gorszym bilansem bramkowym. Co ciekawe ze zwycięzcą turnieju Koroną Żelistrzewo swój mecz wygraliśmy. Z Kaszubami Połchowo wygrana 0:1 (bramka Janek Wypych), z Kaszubią Starzyno wygrana 1:2 (bramki Adam i Jan Szteler), Koroną Żelistrzewo (zwycięzca turnieju) wygrana 2:0 (bramki Jan Wypych i Hubert Kopczyński), z PKS Jastarnia przegrana pechowo 1:0 (rykoszet) i z drużyną MKS Władysławowo 8:0 ale trzeba wspomnieć, że była to drużyna złożona z zawodników z rocznika 2008 (bramki Jan Szteler 3, Adam 3, Jan Wypych 1 i Mateusz Domagalski 1).

Co ważne to 3-ci z kolei turniej zimowy a Olimpia my za każdym razem na podium (2-3-2). W tym turnieju strzeliliśmy w 5 meczach 13 bramek i straciliśmy tylko 2 – z tego żadnej nie można przypisać Kamilowi – obie to rykoszety. Kamil Nowak ponownie (jak w Gdyni)został wyróżniony indywidualnie i otrzymał zasłużony tytuł bramkarza turnieju.

Ostateczna klasyfikacja w turnieju:
1. Korona Żelistrzewo
2. Olimpia Osowa
3. PKS Jastarnia
4. Kaszubia Starzyno
5. Kaszuby Połchowo
6. MKS Władysławowo

W turnieju zagrali: Kamil Nowak, Adam (4), Jan Szteler (4), Jan Wypych (3), Hubert Kopczyński (1), Mateusz Domagalski (1), Piotr Bułło, Wojciech Obołończyk, Stanisław Ludwichowski, Wiktor Janiak i Igor Wilk.