◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 4 września 2018
Wojtek


Lider tabeli ligi D2 Grupa 3 po trzech kolejkach i kolejna wygrana Olimpii Osowa 2007

W kolejnej już kolejce, po raz trzeci z rzędu drużyna Olimpii Osowa rocznika 2007 wygrała swój ligowy mecz w Grupie 3 Gdańsk ligi D2 PZPN. Spotkanie z GAP Sparta - zaległe spotkanie drugiej kolejki - rozegrane zostało 4.09 na boisku przy ul. Smoleńskiej. Drużyna Olimpii pojechała na spotkanie w szerokim składzie co pozwoliło zagrać w pierwszej i drugiej połowie w dwóch niemal różnych składach (poza Piotrem Bułło i Janem Wypych oraz rotowanych - Janem Sztelerem, Mateuszem Narlochem i Hubertem Kopczyńskim).

Trzeba wspomnieć, że GAP Sparta zagrała składem z tylko jednym rezerwowym zawodnikiem i po ładnej grze pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:7 dla Olimpii. Podobnie jak Olimpia, Sparta budowała akcje ładnymi podaniami. Natomiast zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy Olimpii. W pierwszej połowie w bramce barw Olimpii bronił Kamil Nowak. Najładniejszą bramkę spotkania zdobył głową Hubert Kopczyński z rzutu rożnego wykonywanego przez Janka Wypycha. A cztery bramki w tej połowie zdobył Janek Szteler. Po drugiej połowie mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii i wynikiem 1:14. W drugiej połowie w bramce stał Jakub Byzewski. Piotr Bułło popisał się pięknym i silnym strzałem z 40 metra, który obronił jednak bramkarz gospodarzy. Popisał się zresztą wieloma skutecznymi paradami. Bramki dla Olimpii zdobyli: Jan Szteler (5), Hubert Kopczyński (2), Mateusz Domagalski (1), Jan Wypych (1), Igor Wilk (1), Radosław Leszczyński (1), Mateusz Narloch (1), Karol Prokopiuk (1) i Wiktor Janiak (1).

Po trzech kolejkach z kompletem punktów 26 zdobytymi bramkami i tylko 2 straconymi Olimpia Osowa jest samodzielnym liderem swojej 14 drużynowej grupy. Kolejne spotkanie już po turnieju drużyn ekstraklasy REM Marco Cup 2018 w Bydgoszczy (8-9.09), w środę 12.09 na stadionie przy ul. Traugutta.