◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 11 maja 2019
Wojtek

Mecz rewanżowy z Lechią Gdańsk

Po wygranej Olimpii 1:0 z Lechią Gdańsk w lidze D2 w rundzie jesiennej 5 maja o godzinie 13:00 również przy ul. Traugutta zagraliśmy rewanż.

Już w czwartej minucie bramkę dla Olimpii mógł zdobyć po dośrodkowaniu Xaviera Pruszewicza z rzutu rożnego Karol Prokopiuk. Zabrakło jednak koncentracji. W dziesiątej minucie blisko był Stanisław Ludwichowski po błędzie bramkarza przy wybiciu piłki. Przez pierwsze 15 minut gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Mateusz Domagalski wykonuje dwa rzutu wolne po faulach na Stasiu i Janie Wypychu. Lechia oddaje też strzał w kierunku bramki Olimpii. Jan Szteler - który zagrał przez większą część meczu - wykonał kolejny rzut wolny z prawej strony kilka metrów przed polem karnym. W 20 minucie Olimpia atakowała Lechię w polu karnym ale zabrakło celnego dośrodkowania z prawej strony. Gra przenosiła się następnie z połowy na połowę. W 22 minucie akcja Olimpii została przerwana faulem, obrońca Lechii po wybiciu z rzutu wolnego bliski był trafienia do własnej bramki po interwencji głową. Lechia konstruowała akcje ale chwilę później po raz kolejny z rzutu wolnego dośrodkowywał Jan Szteler, do piłki doszedł z lewej strony Jan Wypych. Jego akcja została jednak przerwana faulem. Rzut wolny wykonywał Jan Szteler, wrzucił piłkę na dalszy słupek a Igorowi zabrakło niewiele żeby zamknąć tę akcję i zdobyć bramkę. Była to bardzo dobra sytuacja bramkowa. Chwilę później Olimpia przeprowadziła akcję na połowie przeciwnika a w odpowiedzi Lechia przeniosła piłkę na połowę Olimpii ale strzał jej zawodnika został zablokowany przez obrońcę Olimpii. Pod koniec pierwszej połowy Lechia wykonywała dwa rzuty rożne i oddała jeden strzał w kierunku bramki, piłkę bez większych problemów złapał Kamil Nowak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga połowa rozpoczyna się akcją Lechii, którą przerywa Mateusz Domagalski i zagrywa piłkę do Jana Wypycha ten podaje ją następnie do Stanisław Ludwichowskiego ale tę akcję faulem przerywa przeciwnik. W kolejnej akcji to Staś fauluje przeciwnika. Strzał przeciwnika z dystansu Kamil łapiąc z łatwością piłkę. Do piłki zagranej w pole karne przeciwnika nie dochodzi Piotr Bułło i bramkarz wybija tę piłkę. Piłka przez kolejnych kilka minut jest grana głównie pomiędzy środkiem a połową przeciwnika. Akcję Piotra Bułło i Jana Wypycha na lewym skrzydle przerywa przeciwnik. Chwilę później Jan Wypych podaje prostopadłą piłkę do Piotra ale szybszy jest obrońca, który przejmuje ją i kieruje do własnego bramkarza. Po faulu na Stasiu wykonujemy kolejny rzut wolny, chwilę później kontratakuje Lechia ale Kamil wybija za mocna wypuszczoną do przodu piłkę. Kolejną akcję na prawym skrzydle inicjuje Jan Szteler, chwilę później ponawia ją z Karolem Prokopiukiem. Lechia odpowiada swoją akcją, która przerywa Xavier Pruszewicz i zagrywa prostopadłą piłkę do wbiegającego przed pole karne Piotra Bułło ale do piłki wychodzi bramkarz przeciwnika i łapie piłkę. Lechia odpowiada akcją ale chwilę później Xavier ponownie podaje piłkę do wysuniętego Piotra ale obrońca jest szybszy i wybija piłkę na aut. Po chwili nieudany strzał oddaje Karol. A Jan Szteler zagrywa piłkę do przodu. Chwilę później Lechia przenosi piłkę na połowę Olimpii i jej zawodnik oddaje strzał, który łapie Kamil. Po kolejnej akcji Lechii, aktywny w tym meczu Hubert przerzuca piłkę do Piotra który schodzi na lewą stronę a wraz z nim bramkarz przeciwnika zastawiając piłkę i zostawiając pustą bramkę. Piotr odbiera piłkę bramkarzowi ale nie udaje mu się oddać strzału. Chwilę później po akcji Lechii Xavier podaje piłkę do Jana Wypycha a ten daje w kierunku bramki prostopadłe podanie do Piotra Bułło ale obrońca odbiera mu piłkę. Po faulu Stasia na przeciwniku Lechia zagrywa piłkę na swoje prawe skrzydło tam jednak zawodnik Lechii fauluje Xaviera. Chwilę później kolejna prostopadła piłka idzie w kierunku Piotra wspieranego przez Stasia ale obrońca Lechii jest szybszy. Chwilę później Olimpia znów gra na połowie przeciwnika, w odpowiedzi Lechia przeprowadza szybki atak i oddaje strzał, który łapie Kamil. Po paru minutach po akcji Olimpii strzał z dystansu oddaje Hubert Kopczyński. Jana Wypycha zmienia Szymon Dudzik, który bierze udział w akcji na prawym skrzydle. Około 46 minuty Lechia przeprowadza szybką akcję z prawej strony zakończoną sytuacją sam na sam, w której zawodnik Lechii strzela bramkę.

Po wznowieniu gry piłka znajduje się w okolicy pola karnego przeciwnika ale bramkarz wyprzedza Piotra. Po chwili zawodnik Olimpii oddaje strzał z dystansu, mija on jednak bramkę z lewej strony. Mateusz Domagalski, który przechodzi do przodu rozgrywa piłkę na prawym skrzydle i podaje w pole karne do Szymona Dudzika bramkarz jest jednak szybszy i odbiera piłkę. Akcję prawą stroną przeprowadza Lechia ale Szymon przejmuje piłkę i podaje ją do Mateusza, który wbiega w pole karne. Bramkarz i obrońca przejmują jednak piłkę i wybijają na aut. Chwilę później strzał zawodnika Lechii blokują nasi obrońcy a Olimpia odpowiada akcją ze swojej prawej strony. Przez kilka kolejnych minut gra toczy się głównie w środkowej części boiska przechodząc z połowy na połowę. Jedna z akcji Lechii kończy się spalonym. Po chwili piłkę przed polem karnym przeciwnika Mateuszowi wybija przeciwnik. Xavier wykonuje rzut rożny ale Jan Wypych który wrócił na boisko ma piłkę za plecami i nie oddaje czystego strzału. Po chwili akcję na połowie Olimpii przeprowadza Lechia. Chwilę później na połowie przeciwnika podanie przeciwnika przejmuje Jan Wypych i oddaje strzał na bramkę, piłka mija jednak bramkę z prawej strony. Gra przenosi się z połowy na połowę. Zawodnik Lechii oddaje nieudany strzał na bramkę Olimpii. Po chwili Hubert strzela z dystansu na bramkę Lechii. W ostatnich sekundach meczu Mateusz z rzutu wolnego po faulu na naszym zawodniku wrzuca piłkę w pole karne, piłkę uderza Huber Kopczyński ale trafia ona w poprzeczkę. Chwile później sędzia kończy spotkanie. Niewiele brakowało a zakończyłoby się remisem.

Mecz zakończył się wygraną Lechii 1:0, czyli takim samym stosunkiem bramkowym jak wygrana Olimpii w rundzie jesiennej. Kolejny gramy w Straszynie z GTS I Pruszcz Gdański. Mecz z Jaguarem przeniesiony został na czerwiec. W tabeli Grupy 3 Gdańsk ligi D2 utrzymaliśmy 5 miejsce na 14 drużyn.