◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 29 września 2018
Wojtek


Mecz ligowy rocznika 2007 Olimpii Osowa z Arką Gdynia

W niedzielny poranek 30.09 o godzinie 9:00 rozegrany został mecz ligowy pomiędzy Olimpią Osowa a Arką III Gdynia. Nazwa Arka III jest trochę myląca ponieważ ta sama grupa zawodników zgłoszona jest również w drużynie Arka II. Na ten mecz zostali powołani najlepsi zawodnicy rocznika Arki co zapowiadało, że będzie to bardzo dobry mecz. I tak się też stało. Obie drużyny grały z zaangażowaniem, bardzo szybką piłkę.

W tabeli Grupy 3 Ligi D2 Gdańsk Olimpia przed tą kolejką zajmowała 3 miejsce z 15 punktami i traciła tylko 1 punkt do lidera i drużyny zajmującej drugie miejsce. Arka Gdynia zajmowała natomiast 7 miejsce z 10 punktami.

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami, który odbył się na turnieju REM Marco Cup w Bydgoszczy zakończył się remisem 0:0. Tym razem obie drużyny miały ochotę na zwycięstwo. Od początku spotkania zawodnicy Olimpii ruszyli do ataku konstruując ładne akcje. Mieliśmy swoje okazje po strzałach Jana Sztelera, Mateusza Narlocha, Jana Wypycha i Mateusza Domagalskiego - głównie z dystansu ale mieliśmy też niewykorzystaną okazję jeden na jeden.

W pierwszej połowie popełniliśmy jeden błąd w obronie i straciliśmy bramkę na 0:1. Na początku drugiej połowy po drugim błędzie straciliśmy kolejną bramkę. Ale praktycznie w minutę później Jan Wypych pięknym strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Jana Sztelera zdobył bramkę na 1:2. W drugiej połowie mieliśmy dużo doskonałych sytuacji, w tym niemal setki po strzałach Jana Sztelera i Huberta Kopczyńskiego ale mimo ładnych akcji, wielu dobrych strzałów i przewagi optycznej - gra w naszej ofensywie toczyła się głównie na połowie przeciwnika - nie udało się już zdobyć bramki. Już w doliczonym czasie straciliśmy natomiast - po trzecim błędzie w tym spotkaniu - kolejną bramkę.

Mecz zakończył się wynikiem 1:3 ale nasi zawodnicy grali bardzo ładnie, szybką piłkę podaniami z szybkimi atakami i dużą ilością sytuacji i oddanych strzałów. Był to bardzo ładny mecz, który równie dobrze mógł się zakończyć odwrotnym rezultatem. Mógł zdecydowanie podobać się widzom, którzy dość licznie stawili się przy ul. Traugutta.

Po 7 kolejce Olimpia Osowa zajmuje z 15 punktami 4 miejsce na 14 drużyn w tabeli ligi i traci 1 punkt do 2 i 3 miejsca oraz 4 punkty do lidera Gedanii I Gdańsk.

Olimpia Osowa zagrała w tej kolejce w składzie: Kamil Nowak (bramkarz), Jan Wypych (1), Piotr Bułło, Jan Szteler, Mateusz Narloch, Igor Wilk, Jan Wypych, Mateusz Domagalski, Hubert Kopczyński, Aleksander Skowronek , Wojciech Obołończyk, Wojciech Łazicki i Radosław Leszczyński.

Kolejny mecz ligowy gramy przy ul. Traugutta w najbliższą sobotę z Lechią Gdańsk a w dniach 12-14.10 bierzemy udział w międzynarodowym turnieju drużyn 1 i 2 Bundesligi (wraz z zaproszonymi drużynami z Belgii, Holandii, Irlandii, Anglii, Słowacji i Polski) w Dusseldorfie w Niemczech.