◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 10 czerwca 2018
Wojtek


Udany występ Olimpii Osowa w mistrzostwach na stadionie Legii Warszawa

Drużyna Olimpii Osowa rocznik 2007 prowadzona przez trenera Jacka w dniu 10 czerwca wzięła udział w turnieju Klubowe Mistrzostwa Polski 2018 (KMP 2018) zorganizowanym przez Syrenka Soccer School i Legię Warszawa. Turniej rozegrany został na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej. Większość meczy rozegrana została płycie głównej stadionu Legii. W mistrzostwach grały zespoły rocznika 2007 i 2008 a dzień wcześniej rywalizowały drużyny roczników 2009, 2010 i 2011.

Drużyny z rocznika 2007 w fazie grupowej walczyły w 4 grupach, w grupie C Olimpia Osowa rywalizowała między innymi z Legią Warszawa, FC Hradec Kralove, Talent Białystok i Widok Lublin. W ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się Górnik Łęczna. W pozostałych grupach grały m.in. Cracovia, Śląsk Wrocław (z którym Olimpia rywalizowała tydzień wcześniej w Baltic Football Cup) i Kosa Konstancin (z którą Olimpia zremisowała wcześniej 0:0 w API Cup Zakopane w październiku 2017).

Z grupy z 7 drużynami Olimpia Osowa wyszła z 2 miejsca zdobywając łącznie 13 punktów na 18 możliwych. Olimpia odniosła 4 zwycięstwa, w tym 2:0 z Legią Warszawa w meczu rozegranym na płycie głównej stadionu Legii oraz 1:0 z UKS Szóstka Jasło, 2:1 z Widokiem Lublin i 2:1 z Celulozą Kostrzyń, zremisowała 0:0 z Talentem Białystok i przegrała 1 mecz z czeską drużyną, FC Hradec Kralove, która wygrała wszystkie mecze w grupie a później cały turniej. Dla statystyków - patrząc na ilość zdobytych punktów – gdyby turniej zakończył się po fazie grupowej Olimpia zajmowałaby w tabeli ogólnej 5 miejsce na 26 drużyn.

Z każdej z grup do fazy pucharowej wyszły po 4 drużyny. Olimpia w 1/8 finału zagrała ze Śląskiem Wrocław. Zdaniem wielu (warto sprawdzić np. komentarze poturniejowe na stronie AP Cracovii) jest to jedna z najlepszych drużyn w tym roczniku w kraju. Grając tydzień wcześniej na stadionie przy ul. Traugutta Olimpia przegrała ze Śląskiem Wrocław I 0:1 po golu straconym na 7 sekund przed końcem spotkania. Na Legii w Warszawie po dobrej grze i przy świetnej postawie drużyny Olimpii przegraliśmy ze Śląskiem II 0:1. Olimpia miała wcześniej jedną tzw. setkę i parę dobrych okazji a bramkę straciła na minutę przed końcem spotkania. Sam mecz był wyrównany i przez większą część spotkania Olimpia dobrze zagrała w obronie. Mecz Olimpii ze Śląskiem swoja obecnością zaszczycił dyrektor sportowy Znicza Pruszków, który chwalił grę zawodników z Gdańska.

Drużyna zagrała w składzie: Jan blondyn, Jan szatyn, Piotr, Kamil, Hubert, Mateusz, Stanisław, nowy Mateusz, Radosław, Wiktor, Ksawery i Igor.

Ostatecznie Olimpia Osowa na 26 drużyn rywalizację zakończyła na walce o ćwierćfinał (miejsca 9-16) i zajęła biorąc pod uwagę ilość zdobytych punktów wysokie 9 miejsce. Tytuł mistrzowski zdobył FC Hradec Kralove po wygranej w finale ze Śląskiem Wrocław I (2:2 w regulaminowym czasie i 3:2 w karnych). Czwórkę uzupełniły Dunajec Nowy Sącz (zwycięzca API Cup Zakopane 2017, w którym również braliśmy udział) po zwycięstwie 2:1 z Talentem Białystok (z którym w fazie grupowej bezbramkowo zremisowaliśmy). W roczniku 2008 również zwyciężył FC Hradec Kralove, w 2009 Dolcan Ząbki, w 2010 Legia Warszawa a w 2011 Ursus Warszawa.

Był to kolejny udany występ drużyny Olimpii Osowa rocznika 2007. Turniej ten, podobnie jak majowy Bavaria Cup w Monachium i kolejny międzynarodowy turniej z uczestnikami z 15 krajów, który zagra w lipcu, stanowią jeden z etapów przygotowań do turnieju drużyn ekstraklasy, w którym Olimpia zagra na zaproszenie organizatora już we wrześniu 2018 roku oraz do ligi D2, która rozpoczyna się w tym samym czasie.