◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 21 stycznia 2018
Wojtek


WIELKI SUKCES I BRĄZOWY MEDAL W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ROCZNIKA 2007 W WOJEWÓDZKIM PUCHARZE PREZESA POMORSKIEGO ZPN LOTOS GRIFFIN CUP 2018

Zawodnicy Olimpii Osowa rocznika 2007 odnieśli kolejny sukces i 20 stycznia w mistrzostwach województwa pomorskiego pod egidą PZPN w rozgrywkach Pucharu Lotos Griffin o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Turniej ten stanowił jednocześnie eliminacje do Pucharu krajowego, najlepsza drużyna z każdego z województw pojedzie na mistrzostwa w ramach Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Do turnieju zakwalifikowało się 16 wybranych drużyn z województwa, chłopcy grając w systemie 4+1, trafili do grupy z jednym faworytów turnieju Radunią Stężyca. Swój pierwszy mecz z Centrum Pelplin zremisowali 1:1, mecz z Radunia Stężyca przegrali 4:0 a ostatni mecz z Bałtykiem Gdynia wygrali 2:0.

Następnie w ćwierćfinale pokonali w rzutach karnych Błękitnych Wejherowo 2:1 (0:0) by w półfinale po zaciętej walce ulec 0:1 późniejszemu zwycięzcy turnieju SI Arka Gdynia I 2007. Nasi chłopcy postawili bardzo ciężkie warunki temu znakomitemu zespołowi i niemal do samego końca nie było przesądzone kto awansuje do finału w sposób bezpośredni.

W mistrzostwach w których wzięło udział 16 drużyn w meczu o 3 miejsce Olimpia pokonała w rzutach karnych Beniaminka 03 Starogard Gdański 2:0. Turniej w fazie pucharowej był bardzo wyrównany i wiele pojedynków musiało kończyć się rzutami karnymi. Nasz bramkarz Jakub obronił 4 z 5 rzutów karnych i został nagrodzony tytułem bramkarza turnieju. Medale i puchary zawodnikom wręczał Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej wygrała Arka Gdynia przed Radunią Stężyca, Olimpią Osowa i Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

W drużynie kierowanej przez trenera Jacka bramki dla Olimpii strzelali: Jan szatyn (2 bramki), Hubert (2 bramki), Jan blondyn (1 bramka) i Mateusz (1 bramka). Drużyna wystąpiła na turnieju w składzie: Jan szatyn, Jan blondyn, Hubert, Hubert, Stanisław, Piotr, Mateusz, Jakub (bramkarz), Radosław, Ksawery i Wiktor.

Szczegółowa relacja jest na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: SI Arka Gdynia zwycięzcą turnieju LOTOS Griffin Cup w Stężycy