◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 1 stycznia 2019
Wojtek


Noworoczny sparing Olimpii z Jaguarem Gdańsk

Ten rok podobnie jak seniorzy Lechii w Gdańsku i Arki oraz Bałtyku w Gdyni zawodnicy rocznika 2007 również rozpoczęli na boisku. Po południu o godzinie 16:00, 1 stycznia zagraliśmy na gościnnych obiektach Jaguara Gdańsk na jej zaproszenie sparing z zespołem rocznika 2007 tej drużyny. Na co dzień gramy w lidze D2 i obie drużyny zajmują miejsca w pierwszej piątce i walczą o ligę wojewódzką. Na koniec rundy jesiennej na 14 drużyn Jaguar zajmuje 4 miejsce z 31 punktami (83:13) a Olimpia miejsce 5 z 27 punktami (66:11). Dodajmy, że pierwsza AS Pomorze ma 35 punktów, druga Gedania Gdańsk 34 punkty a trzecia Arka Gdynia podobnie jak Jaguar 31 punktów. Lechia na koniec rundy zajmuje 7 miejsce z 21 punktami.

Aura dopisała i dała nam możliwość sprawdzenia również zawodników, którzy rzadziej na co dzień grają w lidze. Zabrakło z powodu przerwy świątecznej zawodników grających na co dzień w środku pola ale dzięki temu mogliśmy sprawdzić inne warianty.

Spotkanie miało charakter szkolno treningowy więc statystyki podajemy wyłącznie dla porządku. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:1 dla Olimpii, bramkę po ładnej akcji z Adamem strzelił Igor Wilk. Druga część zdecydowanie dla Jaguara, który zdobywa 3 bramki. Ostatecznie sparing kończy się wynikiem 3:1 dla Jaguara.

W sparingu wzięli udział: Kamil Nowak, Piotr Bułło, Jan Wypych, Jan Szteler, Hubert Kopczyński, Igor Wilk, Adam, Radosław Leszczyński, Stanisław Ludwichowski, Wojciech Łazicki, Wojciech Obołończyk i Mikołaj Janus

Miejmy nadzieję, że to noworoczne spotkanie stanie się czymś w rodzaju nowej tradycji dla obu zespołów. Wielkie podziękowania dla Jaguara za zaproszenie na ten sparing. W rundzie zimowej planujemy wziąć udział w licznych turniejach halowych oraz pod balonem oraz przed rundą wiosenna zagrać kilka sparingów, być może z Radunią Stężyca, PKS Jastarnia i innymi drużynami.