◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 10 maja 2019
Wojtek


Olimpia na kolejnym turnieju drużyn Bundesligi w Niemczech

Olimpia Osowa została już po raz trzeci w sezonie 2018/2019 została zaproszona do kolejnego turnieju drużyn Bundesligi w Niemczech. Dopiero co w kwietniu zagraliśmy z najlepszymi drużynami niemieckiej Bundesligi i Bundesligi 2, angielskiej Premiership i Championship, włoskiej Serie A czy rosyjskiej Priemjer-Liga w Inter Cup 2019 w Stuttgarcie, wcześniej na podobnym turnieju w Dusseldorfie a już w końcu maja jedziemy na turniej QUIPE Morfelden Cup 2019 we Frankfurcie.

Jest to jeden z trzech najważniejszych turniejów europejskich U12 i jest bardzo dobrze obsadzony. W turnieju wystąpią drużyny z czołowych lig z Niemiec, Holandii, Danii, Belgii, Słowacji, Szwajcarii, Rosji, Włoch, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Namibii, Anglii i Polski.

Zagrają we Frankfurcie m.in.: Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Eintracht Braunschweig, NAC Breda (Holandia), FSV Mainz 05, Spartak Trnava (Słowacja), Lokomotiv Moskwa (Rosja), Stuttgarter Kickers (graliśmy już ze sobą w Stuttgarcie), FC Red Star Zurich (Szwajcaria), FC Ingolstadt, Vfb Stuttgart, Vfl Wolfsburg, Athletic FC (Namibia), Hussars United Chicago (USA), TSV 1860 Monachium, Makkabi Frankfurt, Luton Town (UK), Arminia Bielefeld, Hellas Verona (Włochy), Eintracht Frankfurt, SV Darmstadt 98, Borussia Berlin, Ab Kopenhagen (Dania), z Polski również ,Górnik Zabrze oraz niemiecki FSV Frankfurt (graliśmy już ze sobą).

Jesteśmy w grupie D i gramy już w sobotę 1 czerwca rano z:

• NAC Breda czarni (Eredivisie - Holandia)
• Hussars United Chicago (USA)
• Olimpia Osowa
• SKV Morfelden III
• TSV 1860 Monachium

Później zależnie od wyników drużyny kontynuują grę w czterech grupach. Liczymy na podobne emocje jakie przeżywaliśmy przez ostatni rok w Monachium, Dusseldorfie i Stuttgarcie. To już nasz czwarty turniej w Niemczech w ciągu ostatniego roku.