◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 5 czerwca 2018
Wojtek


OLIMPIA OSOWA NA I MIEJSCU LIGI E1 PZPN W SWOJEJ GRUPIE

5 czerwca rozegraliśmy ostatnia kolejkę Ligi E1 PZPN w naszej Grupie 25. Miło nam poinformować, że ostatecznie wygraliśmy naszą grupę kończąc ją na I miejscu. Liderem byliśmy niezmiennie od I kolejki, w czasie całej rundy nie przegraliśmy żadnego meczu, dwa zremisowaliśmy a wszystkie pozostałe wygraliśmy. Zdobyliśmy w tabeli łącznie 23 punkty (na 27 możliwych) a druga w kolejności prezentująca bardzo wysoki poziom piłkarski Akademia Piłkarska LG zdobyła 14 punktów. Co cieszy zdobyliśmy łącznie 22 bramki i straciliśmy… tylko jedną. To wszystko w 9 spotkaniach. Brawo Kamil, brawo cała drużyna i zawodnicy rocznika 2007, którzy brali udział w rozgrywkach ligowych.

Pierwsza kolejka wyszła świetnie (dwa zwycięstwa i jeden remis), druga też (trzy zwycięstwa) a ta rozegrana 5 czerwca była inna od pozostałych – na gościnnych i dobrze przygotowanych obiektach Portowca było bardzo zimno i wietrznie. Dwa dni wcześniej graliśmy m.in. ze Śląskiem Wrocław i Dynamem Kijów międzynarodowy turniej w warunkach podobnych do tropikalnych a ostatnią kolejkę ligi w niemal podbiegunowych. Wygraliśmy dwa mecze i jeden zremisowaliśmy pomimo wielu akcji ofensywnej i wielu oddanych strzałów. Gole w ostatniej kolejce strzelali Mateusz x3 i nowy Mateusz x1.

Jako lider swojej grupy w rozgrywkach 2018 roku od września przystępujemy do rozgrywek ligi D2, już w modelu ligowym, systemie 8+1, na większym boisku, 2 x 30 minut, w grze ze spalonymi i wyrzutem piłki z autu.