◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 15 lipca 2018
Wojtek


Podsumowanie sezonu 2017/2018 rocznika 2007 Olimpii Osowa

Udziałem w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy 2018 nasi zawodnicy rocznika 2007 zakończyli udany sezon 2017/2018. Omówimy w tym artykule dokonania rocznika 2007 Olimpii Osowa w zakończonym sezonie. Artykuł kończy się na dokonaniach z początku lipca. W końcowej części znalazły się również wybrane najciekawsze mecze sezonu.

Sezon 2017/2018 w statystykach i ciekawych turniejach

W zakończonym już sezonie po raz pierwszy nasi zawodnicy wzięli udział w międzynarodowym turnieju i po raz pierwszy Olimpia zagrała z zagraniczną drużyną - miało to miejsce w październiku 2017 na turnieju API Cup Zakopane 2017 - wygraliśmy wówczas mecz z ukraińskim Rukh Vynnyky 2:0, po raz pierwszy zagraliśmy też na turnieju obsadzonym drużynami takimi jak Śląsk Wrocław. Później na takich turniejach graliśmy już często - w Kiełpinie dwukrotnie wygraliśmy z Olimpikiem Kalinningrad 1:0, na Baltic Cup przegraliśmy w doliczonym czasie gry z Dynamem Kijów 0:1, na Wrocław Trophy (wysokie miejsce 9 na 28 drużyn) wygraliśmy z czeskim TJ SOKOL MALSOVA LHOTA 1:6, zremisowaliśmy z estońskim JK Tarvas 2:2 i wygraliśmy z FC Olymp 2:0 również z Estonii. Pomimo wyjścia z grupy na wysokim 2 miejscu regulamin pozwalał grać o najwyższe cele tylko drużynom z pierwszych miejsc.

Wyjechaliśmy również na międzynarodowy turniej za granicę - Bavaria Cup w Monachium. Tam w stawce zajęliśmy wysokie 6 miejsce na 16 drużyn i wygraliśmy mecze z duńskim Ringsted IF-2 0:4, niemieckim FV Rubenach 2:0, przegraliśmy z jedną z najlepszych drużyn Niemiec w swoim roczniku TSV Milbertdhofen 2:0 oraz TSV Eintracht Karlsfeld 2:1 i wygraliśmy ze szwajcarskim Stade Lausanne Ouchy 4:1.

Na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej udało się nam pokonać Legię Warszawa 2:0 na Klubowych Mistrzostwach Polski 2018, na tym samym turnieju po wyjściu z grupy z 2 miejsca bez porażki, walcząc o ćwierćfinał przegraliśmy tracą gola w końcówce meczu - 0:1 ze Śląskiem Wrocław. A mieliśmy w tym meczu swoje szanse. Ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce na 26 drużyn. Podobnie poszło nam ze Śląskiem na Baltic Cup gdzie straciliśmy bramkę w ostatnich sekundach spotkania i spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem 0:1. W Zakopanem zremisowaliśmy 0:0 z Kosą Konstancin, 2:2 z FC Wrocław Football Academy i 1:1 Football Wizards Kraków. W Lidzbarku Warmińskim wygraliśmy m.in. ze Stomilem Olsztyn 2006 0:1 a na Łąccy Cup z Drutex-Bytovią Bytów 2006 0:1 .

W lidze na jesieni zremisowaliśmy dwa mecze z Lechią Gdańsk 2:2 i 0:0, podobnie z najsilniejszym Jaguarem II Gdańsk 1:1 i 2:2. Na wiosnę, już w nowych grupach, straciliśmy tylko jedną bramkę, nie przegraliśmy żadnego meczu i wygraliśmy swoja grupę. W naszym jedynym meczu w sezonie z AS Pomorze na turnieju w gdyńskiej Dąbrowie wygraliśmy 0:1. Z kolei z Arką Gdynia zremisowaliśmy 0:0 na Beniaminek Cup, przegraliśmy 1:0 na Lotos Griffin Cup, podobnie w Dąbrowie a w Kosakowie już ze składem 2006 Arki również padł remis 0:0.

Dużym sukcesem było zdobycie brązowego medalu w Pucharze Prezesa Pomorskiego ZPN Lotos Griffin Cup tuż za Arką Gdynia i Radunią Stężyca. Skompletowaliśmy też dużą ilość III miejsc w turniejach - w Somonino Cup, Kiełpino Futsal Cup, Ryjewo Cup i Lubiana Cup. Nasi zawodnicy zdobywali tytuły bramkarzy turniejów: Hubert Kopczyński, Kuba Byzewski i Kamil Nowak, Janek Szteler zawodnika turnieju a Janek Wypych długo liderował klasyfikacji strzelców turnieju w Mistrzostwach Deichmann’a (nie graliśmy jednak w meczach finałowych, ostatecznie 4 miejsce w klasyfikacji strzelców) oraz był bliski zdobycia tej nagrody w Ryjewie. W Deichmannie w fazie grupowej zajęliśmy 4 miejsce i pomimo dużych szans na bardzo dobry wynik zrezygnowaliśmy z udziału w finałach z powodu wyjazdu ma mistrzostwa do Warszawy.

Po dwóch z rzędu 2gich miejscach w eliminacjach Pucharu Tymbarka na etapie gminno-miejskim w tym sezonie zdecydowanie wygraliśmy je wygrywając wszystkie mecze bez utraty bramki. Rywalizację na kolejnym etapie zakończyliśmy na 4 miejscu. Występowaliśmy tak jako reprezentacja SP 81 i wszyscy poza jedną osobą byli zawodnikami Olimpii.

Co ważne nasi zawodnicy starali się grac fair play i bardzo rzadko odgwizdywano jakiekolwiek faule po naszych akcjach.

Teraz trochę statystyk. Jeżeli chodzi o ilość strzelonych bramek w sezonie 2017/2018 zawodnikom Olimpii Osowa we wszystkich rozgrywkach udało się zdobyć łącznie 257 bramek. W turniejach dla rocznika 2007 gdzie grali wyłącznie zawodnicy rocznika 2007 oraz jedne z rocznika 2008 nasi zawodnicy zdobyli 233 bramki.

Dwóch zawodników strzeliło najwięcej i jednocześnie tyle samo bramek - Mateusz Domagalski i Jan Wypych zdobyli we wszystkich rozgrywkach, każdy po 43 bramki. Warto wspomnieć, że głównie na jesieni obaj często występowali na obronie (Mateusz w blisko jednej czwartej a Janek w blisko jednej trzeciej meczy). Mateusz na jesieni wykonywał często rzuty wolne a Janek stał się etatowym wykonawcą rzutów rożnych. Kolejnym strzelcem był Jan Szteler z 39 bramkami w sezonie. Janek w zdecydowanej większości meczy (poza Balic Football Cup i pojedynczymi meczami w innych turniejach) występował na obronie, stał się również etatowym wykonawcą rzutów wolnych oraz rzutów karnych. Kolejnym w klasyfikacji jest Mateusz Narloch z 31 bramkami, Mateusz dołączył do drużyny dopiero w marcu i gra we wszystkich meczach na pozycji środkowego napastnika lub skrzydłowego. Ponad 10 bramek zdobyli również: Radek Leszczyński (20), Karol Prokopiuk (18), Hubert Kopczyński (17) oraz w turniejach rocznika 2006 Wiktor Nalewaja (14). Musimy wspomnieć przy okazji, że każdy z zawodników rocznika uczestniczący w turniejach (poza oczywiście bramkarzami - prócz Huberta) zdobył co najmniej 1 bramkę a niektórzy nawet kilka. Hat-trick’i w tym sezonie zdobywali Janek Wypych (3 krotnie - Jaguar Gdańsk, GKS Kowale, Feyenoord), Mateusz Narloch (AP Czernin), Hubert Kopczyński (UKS Concord Murowana Goślina), Radek Leszczyński (GKS Kowale), Wiktor Nalewaja (Pisa Barczewo) i Willi Nalewaja (Gedania Gdańsk). Wielu z zawodników zdobywało nawet niejednokrotnie po 2 bramki w jednym meczu.

W turniejach rocznika 2007 nasi zawodnicy wygrali bądź zremisowali w blisko 70% meczy. Biorąc pod uwagę, że braliśmy udział w wielu świetnie obsadzonych turniejach międzynarodowych jest to bardzo dobry wynik. Początkowo średnio zdobywaliśmy ponad blisko 2 bramki na mecz tracąc 1. Co ciekawe statystyki te rosły i na wiosnę zdobywaliśmy już więcej bramek a traciliśmy ich znacznie mniej.

Olimpia Osowa stoi również bramkarzami. W rundzie jesiennej w lidze naszych barw bronił głównie Filip Pettke a w turniejach występował na tej pozycji Hubert Kopczyński. Począwszy od turnieju w Zakopanem w bramce stał głównie Kuba Byzewski. W sezonie zimowym na hali bronił początkowo Kuba Byzewski (nagroda bramkarza turnieju Griffin Lotos Cup) a następnie Hubert Kopczyński (nagroda bramkarza turnieju w Kiełpino Futsal Cup bez straconej bramki oraz Ryjewo Cup). We wszystkich meczach w lidze w rundzie wiosennej oraz w większości turniejów na wiosnę i w lecie (poza Bavaria Cup) bronił Kamil Nowak (tylko jedna stracona bramka w całej rundzie wiosennej ligi E1). W Bavaria Cup bronił z kolei Kuba Byzewski. Hubert Kopczyński gra obecnie głównie w polu, natomiast aspiracje do gry zgłasza również kolejny z bramkarzy Grzesiek Brendel. W naszym roczniku mamy więc pięciu bramkarzy, z których jeden (Hubert) będzie grał jednak głównie w polu. Warto wspomnieć, że w dwóch turniejach rocznika 2006, w których wzięliśmy udział (Polonia Lidzbark Cup i II Łąccy Cup) w bramce stał również bramkarz z rocznika 2006 - Adam Zakrzewski a w turnieju o Puchar Tymbarka również dla rocznika 2006/2007 - Tymek Omieczyński.

Warto wspomnieć, że również do gry rocznikiem 2005 (Liga D1) uprawnieni zostali Wilhelm Nalewaja, Jan Szteler, Mateusz Domagalski, Piotr Bułło i Jan Wypych z rocznika 2007. Willi i Janek Szteler grali z tym rocznikiem od początku rundy wiosennej a pozostali zadebiutowali pod koniec rozgrywek tej rundy. Janek Szteler nawet zdobył w rozgrywkach rocznika 2005 bramkę.

W sezonie tym rocznik 2007 Olimpii Osowa występował w składzie: Kamil Nowak, Jakub Byzewski, Hubert Kopczyński, Jan Szteler, Jan Wypych, Piotr Bułło, Mateusz Domagalski, Karol Prokopiuk, Radosław Leszczyński (2008), Stanisław Ludwichowski, Ksawery Bonk oraz Hubert Helowicz, który ostatecznie w początku rundy wiosennej, niestety dla drużyny zamienił piłkę na inną dyscyplinę sportu ale za to również z sukcesami, Krzysztof Muszyński, który po zakończeniu sezonu zmienił barwy klubowe i Wilhelm Nalewaja, który na stałe dołączył pod koniec rundy jesiennej do kadry rocznika 2005. W trakcie sezonu, w końcówce rundy jesiennej do drużyny dołączył Wiktor Janiak a w początku rundy wiosennej dołączył na stałe Mateusz Narloch i chwilę później Igor Wilk i Wojciech Łazicki. W lidze w rundzie jesiennej w bramce stał głównie Filip Pettke.

Sezon 2017/2018 to kolejny udany sezon rocznika 2007 Olimpii Osowa z mistrzostwem ligi w rundzie wiosennej, z dobrymi wynikami w turniejach międzynarodowych i kolekcją wysokich miejsc turniejowych oraz nagród indywidualnych. Ale to przede wszystkim świetna zabawa, duży postęp, nowe umiejętności i wspaniałe doświadczenia.

Wybrane mecze sezonu 2017/2018: