◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 25 sierpnia 2018
Wojtek


Udział w Polonia Summer Cup 2018 turnieju rocznika 2006 w Lidzbarku Warmińskim

Podobnie jak w zeszłym roku wzięliśmy udział w turnieju Polonia Summer Cup na gościnnych obiektach Polonii w Lidzbarku Warmińskim. Jest to turniej dla rocznika 2006. W zeszłym roku, wzmocnieni Wiktorem Nalewaja w ataku (2006) i Adamem Zakrzewskim (2006) na bramce zdobyliśmy puchar Ligi Europejskiej. W tym roku pojechaliśmy składem z rocznika 2007 i 2008. Gra z rocznikiem 2006 na tym etapie rozwoju nie jest łatwa ale to właśnie z takimi przeciwnikami nasi chłopcy uczą się najwięcej. Chodziło właśnie o to, żeby grać z silniejszymi tak aby zbierać wyniki tej pracy w meczach ligowych z naszym rocznikiem.

W zeszłym roku w turnieju uczestniczyły drużyny z kilku województw m.in. Zwar Warszawa, Stilon Olsztyn czy nasza Olimpia. W tym roku spora część drużyn odwołała swój przyjazd ponieważ ligi rocznika 2006 podobnie jak 2007 w tym roku rozpoczęły swoje gry już w połowie sierpnia. Ostatecznie w turnieju wzięło udział 7 drużyn w tym m.in.: silny Dolcan Ząbki i Gwiazda Bydgoszcz.

Podobnie jak w zeszłym roku pogoda nas nie rozpieszczała ale nie było tak zimno i opady były przelotne i tylko w pierwszej części zawodów. Za to atmosfera była gorąca i jak zawsze - świetna organizacja turnieju.

Krótko o meczach, Dolcan Ząbki A to silna i dobrze grająca drużyna od której… nie odstawaliśmy i wynik 0:3 nie oddawał przebiegu meczu. Zagraliśmy całkiem ładny mecz, tak że nie widać było różnicy między drużynami. Ale wygrał Dolcan a wygrany zawsze wygrywa zasłużenie. Mecz Olimpia – Białe Orły Działdowo zakończył się wynikiem 1:2, drugą bramkę straciliśmy tuż przed końcem spotkania. Wynik też nie oddaje przebiegu meczu, przeciwnik wygrał mecz bardzo szczęśliwie, powinien być remis ale taka jest piłka. Gola strzela Janek Szteler. W kolejnym meczu Olimpia – Tęcza Biskupiec wygrana 2:1 a gole strzelają Mateusz Narloch i Janek Szteler. Ładny mecz, więcej podań i od razu lepiej się grało. Największy popis dał Karol gdy pod koniec Kamil przypadkowo fauluje przeciwnika i schodzi z czerwoną kartką. Na ochotnika na bramce staje Karol a w ostatniej akcji świetnie broni mocny i celny strzał przeciwnika. Jedyny nieudany czy może nawet dziwny mecz to spotkanie Olimpia – Gwiazda Bydgoszcz 1:7. Przeciwnik grał dobrze ale nie był ani mocno szybszy ani w samej grze mocno lepszy. Ale wygrał zdecydowanie. My dużo eksperymentowaliśmy ze składem. Nasza bramka po ładnej akcji Aleks do przodu - Janek Szteler do przodu - Janek Wypych do lewej i wyłożenie do Wojtka Łazickiego, który strzela bardzo ładną bramkę. W kolejnym meczu Olimpia Osowa – Dolcan Ząbki B wygrana 1:0. Karol strzela piękną bramkę z ostrego kąta a publiczność zgromadzona na stadionie bije brawo. Ostatni mecz Polonia Lidzbark Warmiński – Olimpia Osowa i przegrana 2:0. Niedawno wygraliśmy z tym składem na Łąccy Cup. Pierwsze 10 minut świetnie z Tymkiem Karpińskim, Wojtkiem Łazickim, Wojtkiem Obołończykiem, Aleksem, Stasiem i Wiktorem. Niewiele brakowało żeby po ładnej akcji padła dla nas bramka. Chłopcy tracą bramkę trochę przypadkowo ale grają ładnie i podaniami. Po 10 minucie stopniowo zmienia się skład i przeciwnik zdobywa kolejną bramkę; ten mecz pokazuje że mamy bardzo szeroką kadrę o wyrównanych umiejętnościach i o to na takich turniejach chodzi.

Ostatecznie grając rocznikiem 2007/2008 zajmujemy 5 miejsce na 7 drużyn w roczniku 2006, turniej pokazuje, że mamy wyrównany skład i szeroką kadrę. Karol zagrał najlepszy turniej od dawna i od organizatorów otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika dla drużyny. Kilka ładnych akcji i duże zaangażowanie naszym zawodników. Było całkiem dobrze, pamiętajmy że oddaliśmy mało strzałów – większość oddanych weszła do siatki. W drużynie zadebiutowali Tymek Karpiński (2008) i i Aleks Skowronek, który grał wcześniej wyłącznie w lidze E1 na jesieni.