◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 27 maja 2018
Wojtek


Turniej ŁĄCCY CUP 2018 dla rocznika 2006.

Podobnie jak w czerwcu zeszłego roku, również w tym roku 27 maja wzięliśmy udział w turnieju Łąccy Cup zorganizowanym przez U2 Bytów. Jest to turniej rocznika 2006 z bardzo wymagającymi przeciwnikami. W zeszłym roku zagrały drużyny z 3 województw, w tym my jako drużyna z pierwszej 5 finałów miejskich Mistrzost Deichmann’a. W tym roku zrezygnowaliśmy z finałów Klubowych Mistrzostw Miasta Gdańska, gdzie awansowaliśmy do finałowej 8-ki (w zastępstwie pojechało kilku zawodników ze składu czerwonych i większość ze składu czarnych). Celem nie było osiągniecie sukcesów tylko nauka od starszych i najlepszych. W turnieju wzięli bowiem udział m.in. finaliści Pucharu Tymbarka, którzy grali swoje mecze na Stadionie Narodowym. Skład rocznika 2007 – obaj Jankowie, Mateusz, Ksawery, Piotrek, Stasiek, Wojtek i Wiktor wzmocnili - Wiktor, Tymek, Julek i Adam z rocznika 2006.

W tym roku turniej rozegrany został nie w Bytowie tylko w pobliskiej Lipnicy. Zmiana terminarza kolejki I ligi na wniosek Polsatu uniemożliwiła rozegranie turnieju na płycie głównej Drutexu-Bytovii Bytów. Turniej został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bytów oraz Pomorskiego ZPN. Wzięło w nim udział 12 drużyn z województw: warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Graliśmy na dwóch boiskach, systemem 8+1 ze spalonymi, wyrzutem autów zza głowy i meczami trwającymi 18 minut.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup turniejowych, my trafiliśmy do grupy B. W grupie A grali: U2 Bytów czerwoni, Gryf Wejherowo, Bałtyk Koszalin (zwycięzca finału Pucharu Tymbarka rozegranego na Stadionie Narodowym w Warszawie), Gryf Słupsk, Jaguar Gdańsk i MUKS CWZS Bydgoszcz. Rywalizację w grupie A wygrał MUKS CWZS Bydgoszcz z 15 pkt. (Zawisza Bydgoszcz; 3 miejsce w finale Pucharu Tymbarka na Narodowym).

Rywalizację w naszej grupie rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa z Polonią Lidzbark-Warmiński 2:0, następnie przegraliśmy 0:2 z rewelacyjnymi U2 Bytów zieloni (mistrz wojewódzki w Turnieju Tymbarka, 14 miejsce w Finale Ogólnopolskim tego turnieju na Narodowym) co obok wyniku 1:3 z Polonia Summer Cup 2017 jest naszym najlepszym wynikiem z tą świetną drużyną. W kolejnym meczu zremisowaliśmy grając w wariancie defensywnym z Beniaminkiem 03 Starogad Gdański. W kolejnym meczu przegraliśmy z późniejszym finalistą turnieju świetnym UKS Gol Brodnica 3:0 (Vice-mistrz wojewódzki w Turnieju Tymbarka). I na koniec w meczu decydującym o awansie do grup pechowo przegraliśmy 1:0 po przypadkowej bramce w samym końcu spotkania z Drutexem Bytovia Bytów, mimo iż przeważaliśmy przez większą część meczu. Co ciekawe sędzia zakończył mecz w trakcie akcji sam na sam Wiktora z bramkarzem Bytovii. Tabela grupy B ułożyła się w taki sposób, że drużyny z miejsc 4-6 miały taką samą ilość punktów (po 4 punkty) i mimo, że wygraliśmy z drużyną z miejsca 3 (zdobyła 5 punktów) i zremisowaliśmy z drużyną z jak się okazało z miejsca 4 ostatecznie po klasyfikacji z małej tabeli zajęliśmy 6 miejsce. Zabrakło 1 bramki w ostatnim meczu. W play-off’ach o miejsca 9-11 przegraliśmy z Gryfem Słupsk. Natomiast w meczu o 11 miejsce pewnie wygraliśmy z… Drutexem Bytovia Bytów 0:1. Turniej wygrał po MUKS CWZS Bydgoszcz po wygranej z UKS Gol Brodnica 4:0. Trzecie miejsce zajęli U2 Bytów zieloni.