◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 16 czerwca 2018
Wojtek


KOLEJNE III MIEJSCE - UDANY UDZIAŁ OLIMPII W LUBIANA CUP 2018.

16 czerwca drużyna Olimpii Osowa rocznik 2007 wzięła udział w turnieju Lubiana Cup 2018. Turniej rozegrany został na gościnnych obiektach Ceramika Łubiana. W naszym roczniku (grał również rocznik 2010) w turnieju brało udział 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. W naszej grupie B trafiliśmy na doskonale znaną nam drużynę Raduni Stężyca (zwycięzcę chociażby czerwcowego międzynarodowego Baltic Football Cup 2018 przed m.in. Śląskiem Wrocław, Dynamem Kijów i Cracovią), jedną z najlepszych drużyn w naszym roczniku na Pomorzu.

Tym wazem w naszej bramce stał Hubert, Kamil był tego dnia na zawodach w Łodzi a Kuba ma jeszcze 2 tygodniową przerwę w grze.

W naszej grupie rywalizację skończyliśmy z 9 punktami na 2 miejscu tuż za… Radunią Stężyca, kompletując 3 wysokie zwycięstwa – z Lubianą 0:8 (bramki: Janek blondyn x2, nowy Mateusz x2, Igor x2, Mateusz x1, Radek x1), Santana Wielki Klincz 1:6 (Janek blondyn x2, Mateusz x2, nowy Mateusz x2), Kornerem Korne 5:0 (Janek blondyn x1, Janek szatyn x1, Piotrek x1, Radek x1 i Mateusz x1) i jedną porażkę 1:2 (bramka Janka blondyna) właśnie z Radunią.

W fazie grupowej strzeliliśmy aż 19 bramek a straciliśmy tylko 3 (w tym 2 z Radunią Stężyca). Hubert doskonale sprawdził się na swojej dawnej pozycji. Mecz z Radunią był dość wyrównany i był to nasz najlepszy mecz z tą silną drużyną do tej pory. Można nawet powiedzieć, że mieliśmy swoje sytuacje i po strzeleniu bramki przez Janka blondyna niewiele brakowało do remisu. Wszystkie mecze rozegrane zostały w miłej i sportowej atmosferze.

Następnie zagraliśmy w ćwierćfinale z drużyną EX-Przymorze – mecz ten wygraliśmy 1:0 po golu nowego Mateusza. Co ciekawe w półfinale spotkaliśmy się dość nietypowo, z… Radunią Stężyca. Okazało się, że w drabinka została omyłkowo skonstruowana tak, że najlepsze drużyny z tej samej grupy spotykały się już w 2 meczu po wyjściu z grupy. Organizator poprawił ten błąd ale pozostałe zespoły nie chciały grać z naszymi drużynami i po ich proteście przywrócono stary układ drabinki. W zasadzie wyszło na dobre gdyż właśnie gra z Radunią to dla nas najlepsze doświadczenie i dało nam wiele wniosków na przyszłość. Obie drużyny ochoczo ruszyły do gry w upale. Tym razem Radunia wygrała mecz 2:0. W drugim półfinale grała również drużyna z naszej grupy (z którą w grupie wygraliśmy 1:6) i Wierzyca Stara Kiszewa z grupy A.

W meczu o 3 miejsce z ponownie wygraliśmy z Santana Wielki Klincz, tym razem 2:0 (bramki: Wiktora i nowy Mateusz). Zawodnicy byli już zmęczeni grą w upale i nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Turniej był bardzo udany i dał nam dużo wniosków. Trzeba podkreślić, że zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze, organizator zapewnił obiady, wodę oraz darmowe kawę, herbatę i ciasto dostępne w kilku punktach serwowane przez bardzo miłych i gościnnych organizatorów. Na koniec odbyła się oficjalna dekoracja udziałem przedstawicieli samorządu oraz sponsorów, na której otrzymaliśmy puchar i medale za zdobycie kolejnego już w naszej kolekcji III miejsca.

Drużyna zagrała w składzie: Hubert (bramkarz), Janek blondyn (6 bramek), nowy Mateusz (6 bramek), Mateusz (4 bramki), Radek (2 bramki), Igor (2 bramki), Piotrek (1 bramka), Wiktor (1 bramka), Janek szatyn (1) i Karol.