◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 8 lipca 2018
Wojtek


Udany występ Olimpii Osowa w miedzynarodowym turnieju Wroclaw Trophy 2018 na zakończenie sezonu.

W dniach 6-8 lipca Olimpia Osowa rocznik 2007 wzięła udział w międzynarodowych turnieju Wrocław Trophy 2018. Była to już 6 edycja turnieju w której wzięły udział 182 drużyny z 14 krajów w 10 kategoriach wiekowych, w trakcie turnieju drużyny rozegrały blisko 600 meczów piłkarskich. W poprzednich edycja brały udział drużyny z tak odległych miejsc jak Stany Zjednoczone i Australia. W roku 2017 triumfowały m.in. Śląsk Wrocław (U-11), Hammarby IF (U-12 Szwecja), NK Poljicanin U-10 (Chorwacja), Odra Wodzisław (U-8), Ursvik IK (U-15 Szwecja), Pulse Premier Football (U-19 Anglia) i inne z Polski i Niemiec. W tym roku oprócz drużyn polskich w turnieju wzięły udział drużyny z Irlandii Płn., Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Norwegii, Malty, Czech, Słowacji, Estonii, Węgier, Ukrainy i Rosji.

Olimpia Osowa wzięła udział w rozgrywkach U11 (rocznik 2007) i znalazła się w grupie D z 4 drużynami z Polski, Czech i Estonii. W roczniku 2007 drużyny zagrały w 6 grupach.

W pierwszym meczu z TJ Sokol Malsova Lhota z Czech (dzielnica podmiejska Hradec Kralove) Olimpia wygrała zdecydowanie 1:6 (0:4) a bramki strzelali Jan Wypych (2), Mateusz Domagalski (2), Hubert Kopczyński (1) i Radosław Leszczyński (1). W kolejnym meczu z AP Champions Oława pomimo wielu dogodnych sytuacji i przeważaniu w większej części spotkania Olimpia uległa drużynie z Oławy 2:3 (1:1) po ładnym golu przeciwnika strzelonego głową. Drużyna ta zajęła ostatecznie 4 miejsce w całym turnieju. Bramki strzelali Mateusz Domagalski i Jan Szteler. Było to kluczowe spotkanie, gdyż drabinka turniejowa ustalona była tak, że tylko drużyny z 1 miejsca w grupie awansowany do gry o podium. W kolejnym meczu Olimpia zremisowała 2:2 (1:1) z estońską drużyną JK Tarvas - 2 po kuriozalnym meczu w którym przeciwnik grał praktycznie wyłącznie długimi wybiciami z tzw. piątki. Bramki strzelili ponownie Mateusz i Janek. Następnie Olimpia pokonała pewnie UKS Concord Murowana Goślina 0:8 (0:3) a bramki strzelali Hubert Kopczyński (3), Wiktor Janiak (2), Ksawery Bonk (1), Jan Szteler (1) i Radosław Leszczyński (1).

Olimpia wychodząc ze swojej 5 zespołowej grupy z 2 miejsca zagrała następnie w grupie walczącej o miejsca 7-12. W pierwszym meczu z MKS Siechnice Olimpia wygrała 6:0 (2:0) a bramki strzelali m.in.: Mateusz Domagalski (2), Jan Wypych (1), Hubert Kopczyński (1) i Jan Szteler (1). W następnym meczu w ostatnim trzecim dniu turnieju osowska drużyna przegrała z LKS Raszkowianka Raszków 0:4 (0:2) i był to jedyny nieudany mecz w tym turnieju. Ostatni mecz o 9 miejsce , po odpoczynku po południu, Olimpia rozegrała z estońską drużyną FC Olymp. Był to bardzo wymagający przeciwnik ale spotkanie wygrała pewnie Olimpia 0:2 (0:2) a bramki strzelali Jan Szteler i Radosław Leszczyński.

Ostatecznie Olimpia Osowa zajęła 9 miejsce na 28 drużyn z krajów biorących udział w turnieju w roczniku 2007. W naszym roczniku grały drużyny z Polski, Francji, Czech, Estonii, Malty i Słowacji. Zawodnicy Olimpii zdobyli łącznie aż 26 bramek w 7 meczach. Świetnie grała ofensywa i obrona, straciliśmy też stosunkowo mało bramek. W turnieju Olimpia wystąpiła w składzie - w nawiasie ilość zdobytych bramek: Mateusz Domagalski (6), Hubert Kopczyński (6), Jan Szteler (4), Jan Wypych (3), Radosław Leszczyński (3), Wiktor Janiak (2), Ksawery Bonk (1), Piotr Bułło, Stanisław Ludwichowski, Igor Wilk i w bramce Kamil Nowak. Asysty w turnieju zaliczyli: Jan Wypych (6), Mateusz Domagalski (5), Jan Szteler (3), Hubert Kopczyński (2) i Radosław Leszczyński (1). Drużyna zaprezentowała ładną i skuteczną grę w piłkę i występ w kolejnym turnieju międzynarodowym należy uznać za udany. W turnieju w poszczególnych kategoriach zwyciężyły m.in.: U8 AP Piotra Reissa, U9 Stilon Gorzów (po wygranej w finale ze Śląskiem Wrocław), U11 i U12 Olympic Wrocław, U14 Maiden City (Irlandia Płn.), U17 FK Humenne (Słowacja) i U19 ObFZ Nitra (Słowacja).

Na tym turnieju rocznik 2007 Olimpii Osowa zakończył udany sezon 2017/2018. Szczegółowo omówimy wydarzenia sezonu 2017/2018 w wykonaniu rocznika 2007 w osobnym artykule podsumowującym rozgrywki naszej drużyny.

Do grania turniejowego Olimpia wraca już w drugiej połowie sierpnia a nowy sezon zaczyna oficjalnie ligą D2, udziałem w turnieju drużyn Ekstraklasy w Bydgoszczy oraz w międzynarodowym turnieju z udziałem drużyn 1 i 2 Bundesligi w Niemczech.