◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 28 października 2018
Wojtek


Wygrana 7:0 Olimpii Osowa 2007 na wyjeździe

W niedzielne przedpołudnie 28 października Olimpia Osowa rozegrała kolejne spotkanie Grupy 3 Gdańsk w lidze D2 Gdańsk. Tym razem spotkaliśmy się z drużyną GSS Potok II Pszczółki. Drużyna ta to drużyna żeńska, która dzielnie walczyła z naszą drużyną. Spotkanie zakończyło się wygraną Olimpii 7:0.

Spotkanie rozegraliśmy praktycznie dwoma różnymi składami. W pierwszej połowie zagraliśmy w składzie: Kamil Nowak, Piotr Bułło, Jan Szteler, Mateusz Narloch, Jan Wypych, Hubert Kopczyński, Wiktor Janiak, Mateusz Domagalski i Nikodem Dębowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Wszystkie bramki zdobywa Jan Szteler. Pierwszego gola ładnym strzałem z rzutu rożnego wykonanego przez Jana Wypycha. Drugiego po indywidualnej akcji i podaniu Piotra Bułło. A trzeciego po podaniu Huberta Kopczyńskiego.

W drugiej połowie przez większość czasu Olimpia zagrała w składzie: Karol Prokopiuk, Igor Wilk, Radosław Leszczyński, Wojciech Łazicki, Wojciech Obołończyk, Szymon Dudzik, Stanisław Ludwichowski, Tymoteusz Karpiński i Ksawery Bonk. Bramki zdobywali po ładnych akcjach kombinacyjnych, strzałami tuż sprzed pola karnego - Igor Wilk, Radosław Leszczyński i Szymon Dudzik oraz Ksawery Bonk po zamknięciu strzału Szymona Dudzika.

To kolejny udany mecz Olimpii Osowa w tej rundzie. W chwili obecnej Olimpia Osowa zajmuje 5 miejsce w tabeli (na 14 drużyn) i ma tylko 1 punkt straty do 3-ciej Arki Gdynia i 4-go Jaguara I Gdańsk oraz 4 punkty do 2-giej Gedanii I Gdańsk i 5 punktów do obecnego lidera AS Pomorze. Wyprzedza m.in. Lechię Gdańsk. Zostały do rozegrania w tej rundzie jeszcze 2 spotkania. Kolejne spotkanie gramy na stadionie przy ul. Traugutta z GKS II Kowale. Rundę kończymy 11 listopada meczem z Gedanią I Gdańsk. Runda rewanżowa odbędzie się na wiosnę.