◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 19 października 2018
Wojtek


Wygrane eliminacje gminne Pucharu Tymbarka w swojej grupie - 30 bramek zdobytych i 0 straconych

W dniu 19 października odbyły się gminne finały Pucharu Tymbarka U12 w Gdańsku. Pierwsza z drużyn reprezentujących SP81, składająca się głównie z zawodników Olimpii Osowa, zagrała w grupie z KP Pomerania I, KP Pomerania II, SP16 i świetną Gdańską Autonomiczną SP. Przypomnijmy, że drużyna SP81 w tym składzie w finałach gminnych rok temu zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze bez straty bramki (a 2 i 3 lata temu zajęła 2 miejsce). W piątek w składzie drużyny zabrakło jednego zawodnika - Karola Prokopiuka. Mecze zostały rozegrane na orliku przy szkole podstawowej nr 16 na gdańskiej Oruni.

Podobnie jak w zeszłym roku - nasza drużyna ponownie wygrała pewnie wszystkie swoje mecze. Strzeliliśmy łącznie 30 bramek w 4 spotkaniach i nie straciliśmy żadnej bramki. Mecz z KP Pomerania II zakończył się wygraną 9:0 a bramki strzelali: Mateusz Domagalski (2), Adam Michalak (2), Mateusz Narloch (2), Jan Wypych (1), Jan Szteler (1) i Igor Wilk (1). Z drużyną KP Pomerania I drużyna SP81 wygrała 7:0, bramki strzelali: Adam Michalak (3), Mateusz Narloch (2), Mateusz Domagalski (1) i Radosław Leszczyński (1). W kolejnym meczu z reprezentacją SP16 chłopcy wygrali 6:0, strzelcy bramek to: Adam Michalak (2), Radosław Leszczyński (2), Jan Szteler (1) i Mateusz Narloch (1). W ostatnim meczu w finale zawodów zagrały drużyny które zdobyły największą ilość punktów. Zagraliśmy ze świetną drużyną - zawodnikami Gdańskiej Autonomicznej SP (GASP), składającą się z zawodników GTS Pruszcz Gdański. Udało się wygrać 8:0 do listy zdobytych bramek gole dopisali: Jan Wypych (2), Adam Michalak (2), Igor Wilk (2) i Mateusz Narloch (1). Był to bardzo wymagający przeciwnik, z którym zresztą chłopcy występujący w Olimpii Osowa zmierzą się (GTS Pruszcz Gd.) w kolejnej kolejce ligi D2 PZPN.

Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, w której udało się jednak wygrać wszystkie mecze i do tego bez utraty bramki. Ta drużyna SP81 składa się z zawodników grających na co dzień w Olimpii Osowa pod okiem trenera Jacka Grembockiego oraz zawodnika Lechii Gdańsk. Jak już wspominaliśmy z powodzeniem większość z tych zawodników regularnie reprezentuje szkołę w Pucharze Tymbarka już od 4 lat.

Kolejny etap eliminacji - finały powiatowe odbędą się w ciągu najbliższych 2 tygodni. W eliminacjach, które my już przeszliśmy grać będzie również kolejna drużyna SP81 za którą trzymamy kciuki. Są więc szanse, że do w kolejnym etapie zagrają dwie drużyny z SP81. W Osowej swoje drużyny wystawiły w eliminacjach również SP33 oraz być może Happy Kids Osowa.

Drużyna SP81, która wygrała swoje eliminacje grała w składzie: Adam Michalak (9) (Lechia Gdańsk) oraz Kamil Nowak (bramkarz), Mateusz Narloch (6), Jan Wypych (3), Jan Szteler (3), Mateusz Domagalski (3), Radosław Leszczyński (3), Igor Wilk (3), Stanisław Ludwichowski (wszyscy Olimpia Osowa).