◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 12 stycznia 2019
Wojtek


Wysokie 2 miejsce w turnieju i kwalifikacja do finału Pucharu Prezesa Pomorskiego ZPN Lotos Griffin Cup

Po bardzo ładnej grze w turnieju eliminacyjnym w dniu 12.01 zakwalifikowaliśmy się do finału Pucharu Prezesa Pomorskiego ZPN Lotos Griffin Cup, który odbędzie się w Trąbkach Wielkich zajmując bardzo wysokie 2 miejsce. W zeszłym roku w finale tych rozgrywek zdobyliśmy brązowy medal.

W tym roku z miejscami pewnymi w tegorocznej edycji rozstawiono Lechię i Arkę oraz 7 drużyn sponsorowanych przez Lotos (m.in. Jaguara, Beniaminka Starogard, Radunię Stężyca i U2 Bytów). Dla wszystkich pozostałych drużyn zorganizowano eliminacje w Stężycy. W eliminacjach zagrało 12 drużyn, w tym tak mocne drużyny: jak Byki Słupsk, Wietcisa Skarszewy czy FC Gowidlino a także znane nam z ligi GTS Straszyn (Pruszcz Gd.) czy SAP Sopot.

Olimpia zagrała bardzo dobry turniej. Z naszej 4 zespołowej grupy wyszliśmy z 1 miejsca. Po meczach: Olimpia – Grom Nowy Staw 2:0 (Karol Prokopiuk i Mateusz Domagalski), Olimpia – GTS Straszyn 0:0 i Barca Bolszewo – Olimpia Osowa 0:4 (Karol Prokopiuk x2, Jan Szteler x2).

I już w kolejnym mecz w ćwierćfinale zagwarantowaliśmy sobie udział w finałach po wygranej z SAP Sopot. Po bardzo ładnym meczu zremisowaliśmy 0:0 a w karnych wygraliśmy 3:1 (Janek Szteler, Karol i Jan Wypych).

W półfinale pokonaliśmy Byki Słupsk, w regulaminowym czasie 0:0 a w karnych 2:3 (Janek Szteler, Karol Prokopiuk i Hubert Kopczyński). W wielkim finale przegraliśmy tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu z FC Gowidlino. Był to jedyny stracony przez nas gol w całym turnieju. Zabrakło jednej sekundy do karnych po bardzo wyrównanym meczu i jednym błędzie drużynowym.

Ostateczna kolejność w turnieju:
1. FC Gowidlino
2. Olimpia Osowa 3. Byki Słupsk
4. Dragon Bojano
5. SAP Sopot
6. GTS Straszyn
7. Wietcisa Skarszewy
8. Spójnia Sadlinki

W turnieju grały również: Barca Bolszewo, Grom Nowy Staw, Stal Jezierzyce i GTS Czarna Dąbrówka.

Brawa dla Kamila (jedna jedyna stracona bramka w turnieju i obroniony rzut karny). Brawo dla całej drużyny za piękny turniej, piękną grę i awans do finału wojewódzkiego – wraz z Bykami Słupsk, FC Gowidlino, SAP Sopot i Dragon Bojano. Zagraliśmy tym razem w składzie: Kamil Nowak, Karol Prokopiuk (4), Jan Szteler (4), Jan Wypych (1), Mateusz Domagalski (1), Hubert Kopczyński (1), Piotr Bułło, Radek Leszczyński i Stanisław Ludwichowski.

Więcej o eliminacjach można przeczytać tutaj: www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/fc-gowidlino-wygrywa-eliminacje-w-lotos-griffin-cup