◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 20 maja 2018
Wojtek


Zakończenie fazy grupowej rozgrywek miejskich Mistrzostw Deichmann’a

20 maja w czasie gdy byliśmy na turnieju Bavaria Cup w Monachium rozegrana została ostatnia kolejka Mistrzostw Deichmann’a. My tym razem pauzowaliśmy gdyż swoje mecze rozegraliśmy wcześniej. Ostatecznie w fazie grupowej zajęliśmy 4 miejsce na 10 drużyn (po wycofaniu się z rozgrywek Argentyny - UKS Conrad Gdańsk) z 5 punktami (19 punktów) straty do lidera. Zdobyliśmy 35 bramek tracąc jedynie 9. W pierwszych dwóch kolejkach na bramce stał Kuba a w ostatniej Kamil. Po pierwszej i trzeciej kolejce Janek blondyn był liderem klasyfikacji strzelców a po zakończeniu fazy grupowej, ostatecznie jest na 3 miejscu z 13 trafieniami (obecny lider ma 18 bramek).

Pierwsze miejsce zajęła Holandia (GKS Kowale I) 24 punkty przed Chorwacją (Jaguar I Gdańsk) 24 punkty, Portugalią (kolejna drużyna GKS Kowale) 21 punktów, nami – Islandią 19 punktów i Peru (Jaguar II Gdańsk) 13 punktów. Tabela fazy grupowej prezentuje się następująco:

10 czerwca rozegrana zostanie faza pucharowa – finały miejskie tych rozgrywek. Dzięki wynikom z fazy grupowej swój pierwszy mecz gramy już w ćwierćfinale – z Peru, drużyną z którą w fazie grupowej wygraliśmy 2:0. W przypadku wygranej półfinał gralibyśmy najprawdopodobniej z Holandią. Duża część drużyny czerwonych jedzie jednak w tym czasie na Klubowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się na stadionie Legii Warszawa.