◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 27 kwietnia 2019
Wojtek

Zwycięstwo 4:0 w lidze D2 z Polonią Gdańsk

W sobotni poranek 27 kwietnia Olimpia prowadzona przez trenera Jacka Grembockiego rozegrała swój mecz 19 kolejki Ligi D2 Grupy 3 Gdańsk. Tym razem zmierzyliśmy się z Polonią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem i po ładnej grze wygraliśmy 4:0. Hat trickiem popisał się Karol Prokopiuk a ostatnią bramkę zdobył Tymoteusz Karpiński.

Trzeba przyznać, że Polonia również rozegrała dobre spotkanie i porównując ten mecz z meczem z jesieni również zrobiła bardzo duży postęp. W meczu w składzie wyjściowym wielu naszych zawodników zagrało na nowych pozycjach - Jan Wypych na lewym skrzydle, na którym zabrakło w tym meczu nominalnego zawodnika, Tymek Karpiński na prawym skrzydle a na środku ataku Piotr Bułło grający na tej pozycji od mniej więcej połowy turnieju w Stuttgarcie. Filarem obrony był Mateusz Domagalski, który gra na pozycji środkowego obrońcy od tego samego czasu. Wspierali go Stanisław Ludwichowski i Karol Prokopiuk. W środku zagrali Xavier Pruszewicz i Hubert Kopczyński. W bramce naszych barw bronił oczywiście Kamil Nowak.

W meczu graliśmy ładnie piłką i konstruowaliśmy ciekawe akcje. Już w początkowej fazie meczu z przodu ze skrzydeł dośrodkowali Janek i Tymek. Po podaniu z lewej strony bliski zdobycia bramki był Tymek. Po chwili strzał oddał również Xavier oraz po raz kolejny Tymek. Również przeciwnik próbował oddać strzał z dużej odległości. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się po podaniu Xaviera Piotr Bułło ale akcja nie zakończyła się oddaniem strzału. Z rzutu wolnego uderzał też Mateusz Domagalski a bramkarz przeciwnika zdołał złapać piłkę.

Chwilę później Janek zagrał piłkę do Piotrka, który znalazł się w dobrej sytuacji tuż przed polem karnym ale obrońca przeciwnika odebrał mu piłkę. Bardzo ładną akcję z próbą strzału zrobili z prawej strony Hubert i Tymek. Po paru minutach strzał oddał Karol ale i ten strzał został zablokowany przez obrońcę.

W kolejnej akcji po kontrze Karol z podania Xaviera zdobywa pierwszą bramkę rozpoczynając swój festiwal strzelecki. Po chwili Janek po podaniu przy linii schodzi w środek z indywidualną akcją ale przeciwnik blokuje jego strzał. W tej części meczu akcję konstruowane są głównie na lewym skrzydle, po jednej z nich Janek po minięciu przeciwnika zostaje sfaulowany i po wybiciu piłki z rzutu wolnego przez Mateusza, Xavier jest bliski zdobycia bramki. Piłka po uderzeniu z pierwszej mija o milimetry poprzeczkę. Po paru minutach bliski zdobycia kolejnej bramki był Karol.

Po dośrodkowaniu Janka z rzutu rożnego strzał oddaje Hubert ale przenosi piłkę nad poprzeczką. Chwilę później kolejny strzał oddaje Karol a Xavier dośrodkowuje piłkę w pole karne do Piotra ale bramkarz jest szybszy i łapie piłkę. Na tym etapie Polonia wykonuje swój pierwszy rzut różny ale piłkę pewnie wybija do przodu Kamil. Przez chwilę gra przeciwnika przenosi się na naszą i zawodnik Polonii oddaje nawet strzał ale jest to lekki i sygnalizowany strzał, który Kamil łapie bez problemu.

Do końca pierwszej połowy gra toczy się głównie na połowie przeciwnika. Olimpia wykonuje dwa rzuty rożne i operuje piłką w okolicach pola karnego. Przeciwnik podaje piłkę w kierunku naszej bramki ale Kamil przejmuje toczącą się piłkę. Chwilę później Janek wykonuje rzut rożny, obrońca odbija piłkę w jego kierunku i Janek oddaje strzał pod poprzeczkę, bramkarzowi udaje się wybić piłkę. Po chwili Karol jest bliski zdobycia bramki. Z lewej strony akcję podaniami przeprowadzają Janek z Xavierem i Xavier oddaje strzał, który jednak blokuje obrońca. Ponownie Janek wykonuje rzut rożny, obrońca wybija głową piłkę w jego stronę i Janek oddaje strzał, który ofiarnie wybija obrońca. Po chwili Piotr podaje piłkę do Karola który oddaje strzał a do odbitej piłki próbuje jeszcze dojść Janek.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Olimpia ma optycznie zdecydowaną przewagę. Karol wcześniej zmienia Piotra na środku ataku. Nasze akcje są coraz groźniejsze. Większość akcji kreowana jest z lewej strony z udziałam Xaviera i Janka. Po kilku minutach Karol Prokopiuk zdobywa drugą bramkę. Wkrótce przeprowadzamy szybką akcję na prawym skrzydle ale Mikołaj Janus znajduje się na pozycji spalonej. Po wykopie przez bramkarza Wojtek Obołończyk przekazuje piłkę do przodu, Xavier do Mikołaja który zostawia piłkę Karolowi, który oddaje strzał tuż nad poprzeczką. Olimpia wykonuje rzut wolny a później szybką akcję prawą stroną przeprowadza Radek Leszczyński, podaje do Mikołaja który wrzuca piłkę w kierunku Karola i Janka ale obrońca wybija ją na rzut rożny. Po chwili Radek mija wychodzącego bramkarza ale nie udaje mu się trafić do bramki z ostrego kąta.

Trzecią bramkę strzela Karol Prokopiuk - po przejęciu piłki przez Mikołaja piłka trafia do Xaviera, który podaje ją do Karola a ten pewnym strzałem pokonuje bramkarza. Po faulu na Hubercie wykonujemy rzut wolny z ostrego kąta z lewej strony ale nie udaje się oddać czystego strzału. Z lewej strony Szymon Dudzik podaje piłkę do Huberta a ten do Tymka który po akcji po lewej stronie dośrodkowuje piłkę do Karola ale tym razem bramkarz jest szybszy. Chwilę później przeciwnik podaje piłkę prostopadle do przodu i po naszym błędzie pika trafia do zawodnika Polonii który oddaje strzał, który broni pewnie Kamil. Przez kolejne kilka minut akcja toczy się głównie w środkowej części boiska oraz na połowie przeciwnika. Przeciwnikowi udaje się jednak oddać niegroźny strzał w kierunku naszej bramki. Chwilę później Karol oddaje kolejny strzał, który z trudnością broni bramkarz Polonii wybijając piłkę na rzut różny. Po rozegraniu Radek dośrodkowuje piłkę do Mateusza ale piłkę w ostatniej chwili zdejmuje mu z główki obrońca gości. W kolejnej akcji groźny strzał oddaje zawodnik Polonii. Piotrek przejmuje piłkę od przeciwnika i podaje w kierunku pola karnego bramkarz niefortunnie odbija piłkę w kierunku Tymka, który oddaje strzał i zdobywa czwartą bramkę dla Olimpii.

Był to kolejny udany mecz ligowy Olimpii Osowa i w tej chwili Olimpia awansowała na 4 miejsce w tabeli.

W meczu zagrali: Kamil Nowak, Karol Prokopiuk (3), Tymoteusz Karpiński (1), Hubert Kopczyński, Jan Wypych, Mateusz Domagalski, Piotr Bułło, Xavier Pruszewicz, Stanisław Ludwichowski, Karol Prokopiuk, Radosław Leszczyński, Wojciech Obołończyk, Mikołaj Janus i Szymon Dudzik.