◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 26 marca 2019
Wojtek

Zwycięstwo Olimpii z GAP Sparta w lidze

23 marca Olimpia rocznik 2007 odniosła kolejne zwycięstwo w lidze D2. Tym razem grając z GAP Sparta na boisku przy ul. Smoleńskiej. W poprzedniej rundzie wygraliśmy spotkanie 1:14, tym razem również odnieśliśmy zwycięstwo i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3.

Od pierwszych minut Olimpia budowała swoje akcje grając podaniami. Już w 2 minucie Xavier oddał niecelny strzał z dystansu. W jednej z kolejnych akcji Piotr Bułło znalazł się na spalonym po podaniu od Radka Leszczyńskiego. Po wyrzucie Jana Wypycha z autu Adam wszedł z indywidualną akcją w pole karne ale bramkarz skutecznie zamknął tę akcję.

Chwilę później Janek wykonuje rzut różny a piłka po odbiciu przez obrońcę wędruje do Xaviera Pruszewicza, który podaje piłkę wzdłuż linii bramkowej, piłkę trąca Piotr i zdobywa pierwszego gola dla Olimpii. W odpowiedzi Sparta wyprowadza środkiem szybki atak i zawodniczka przeciwnika znajduje się w sytuacji sam na sam, Kamil jednak broni jej strzał. Piłkę zbiera grający w tej części meczu na lewej obronie Jan Wypych i po indywidualnym rajdzie przy linii z lewej strony dogrywa piłkę w pole karne do Piotra, który zdobywa drugą bramkę dla Olimpii. W 6 minucie jest już 2:0 dla naszego zespołu. Chwilę później Sparta ponownie środkiem pola prowadzi szybki atak i zawodnik GAP znajduje się w sytuacji sam na sam z Kamilem, piłkę zbiera jednak Janek, który zszedł z lewej strony do środka i zawodnik przeciwnika ostatecznie nie oddaje strzału.

W środku pola bardzo aktywny jest Xavier i z lewej strony Radek. W jednej z akcji dogrywają piłkę do Piotra w pole karne ale tym razem nie oddaje on strzału. W odpowiedzi Sparta ponownie dwukrotnie znajduje się pod naszą bramką ale Hubert Kopczyński odbiera piłkę i przekazuje ją do przodu. Po chwili podobną sytuację Sparta próbuje wykreować z naszej lewej strony ale Janek odbiera piłkę i również przekazuje do przodu.

Po akcji Xaviera na lewym skrzydle piłka wraca w nasza strefę i Janek wyprowadza akcję do przodu, piłkę następie przejmuje Hubert i daje prostopadłe podanie w pole karne do Piotra, nim oddaje on strzał obrońca odbiera piłkę i wybija do tyłu. Piłkę przejmuje Janek i gra podaniami z Xavierem, który przekazuje piłkę do Adama, który oddaje strzał. Strzał blokuje obrońca ale po odbiciu Adam dobija piłkę, która ląduje w siatce. Jest 9 minuta i jest 3:0 dla Olimpii. Chwilę później Mateusz Domagalski podaje piłkę na prawą stronę do Piotra ten schodzi do linii i wrzuca piłkę w kierunku środka pola karnego, piłka trafia jednak w przeciwnika i Sparta wyprowadza kontrę zakończoną groźnym ale niecelnym strzałem. Chwilę później Xavier z rzutu wolnego wrzuca piłkę do Piotra tuż przed polem karnym ale piłkę po chwili przejmuje przeciwnik. Wydaje się, że zdobycie kolejnej bramki to już tylko kwestia czasu. Po chwili Xavier podaje piłkę do Piotra, Piotr do Radka w pole karne ale Radek nie jest w stanie oddać strzału. Piłka trafia jeszcze do Adama ale jest on na spalonym.

Po faulu na Radku przed polem karnym rzut wolny wykonuje Xavier. Piłka minimalnie mija prawy słupek. Chwilę później Piotrek po błędzie bramkarki Sparty przy wybiciu jest w sytuacji sam na sam z bramkarzem ale strzał trafia obok prawego słupka. Po oddaniu strzału wpada na jej rękę i gra zostaje przerwana. Sparta przeprowadza groźną akcję swoją lewą stroną ale sytuację w polu karnym wyjaśnia Mateusz i piłka trafia do Piotra który podaje piłkę do Adama, który przekazuje ją do Piotra na prawą stronę, który oddaje strzał w boczną siatkę. Sparta konstruuje akcje które docierają w okolice naszego pola karnego ale po akcji Mateusza Adam gra z naszej lewej strony podaniami z Jankiem i wychodzi sam na sam z bramkarką Sparty ale trafia w nią piłką. Sparta po chwili przeprowadza akcję w okolicach naszego pola karnego ale oddaje niecelny i niegroźny strzał. Po chwili Radek przeprowadza ładną akcję indywidualną w środku boiska i podaje piłkę na prawą stronę do Piotra który wychodzi sam na sam z bramkarzem. Po zejściu na prawo zdążył dojść do niego obrońca i wybił piłkę na rzut różny. Sparta przeprowadza kolejną akcję w nasza stronę ale po odebraniu piłki Xavier w kontrataku podaje piłkę do Piotra tuż przed pole karne po przyjęciu interweniuje obrońca i piłka wychodzi na aut bramkowy. Chwilę później Adam i Xavier grają podaniami z lewej strony i strzał Adama mija bramkę przy lewym słupku. Po chwili strzał z dystansu oddaje Hubert. Podobny strzał oddaj również Xavier - minimalnie mija on poprzeczkę. Xavier z Radkiem przeprowadzają ładną akcję środkiem boiska, mimo że obrońcy przejmują piłkę, Xavierowi udaje się oddać strzał który jednak mija bramkę przeciwnika.

W tym momencie Sparta ma swoją najlepszą akcję, w której może zdobyć bramkę. Po długim prostopadłym podaniu do środka napastnik Sparty wychodzi na sam na sam, Kamil jednak wychodzi do niego i strzał odbijając się od Kamila mija bramkę z lewej strony. Po chwili Piotr podaje piłkę z prawej strony do Radka, bramkarz zostaje prawej strony, Radek przekłada ją do Adama który oddaje strzał na praktycznie pustą bramkę. Strzał jest niestety za silny i nie trafia tym razem w bramkę. Po faulu na Xavierze wykonujemy rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego. Xavier przeskakuje nad piłką i Piotr oddaje strzał, który idzie jednak w lewą stronę. Obrońcy wybijają piłkę. Pierwsza połowa po dobrej grze kończy się wynikiem 3:0.

W drugiej połowie Piotr wrócił na obronę i zagrał na jej środku a na boisku pojawili się Igor Wilk i Wojciech Łazicki. Na prawy skrzydle zagrał Stanisław Ludwichowski. Na początku drugiej połowy Sparta ruszyła do ataku ale akcję na naszej lewej stronie wyjaśnił Janek. Po chwili Igor ruszył rajdem z lewej strony i dogrywał piłkę do środka do Adama ale podanie przeciął obrońca. Kilka sekund później lewym skrzydłem ruszył Janek dograł piłkę w środek do Adama ten przekazał ją do Mateusza, który oddał bardzo ładny strzał, który minimalnie minął lewy słupek.

Po rzucie rożnym Xavier trafił w poprzeczkę, piłkę odbił głową Adam i zdobył w 33 minucie meczu czwartego już gola w tym meczu dla Olimpii. W odpowiedzi Sparta ruszyła z szybkim atakiem z naszej prawej strony i po wejściu na środek oddała groźny strzał sprzed pola karnego. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym przeciwnika Staś podał piłkę pod samą bramkę do Adama, który jednak trafił w bramkarza. Kolejny rzut wolny wykonywał z lewej strony sprzed pola karnego Mateusz. Ładny i mocny strzał przeszedł przez mur ale bramkarz wykazał się piękną paradą i wybił piłkę na rzut rożny. W kolejnej akcji Adam po podaniu od Mateusza znalazł się w sytuacji sam na sam ale jego strzał złapał bramkarz Sparty. Po chwili Xavier po indywidualne akcji oddał strzał, który z trudem wybronił bramkarz. Po wybiciu piłki zawodnik Sparty minął środek naszej obrony ale Jankowi udało się odebrać mu piłkę i przekazać do przodu. Niedługo potem Sparta oddała niegroźny strzał sprzed pola karnego.

W tym momencie w okolicach 40 minuty w naszej bramce zadebiutował Grzegorz Brendel, po raz pierwszy grający na bramce w lidze D2. To duże wyróżnienie i trudne wyzwanie. Tak się złożyło, że Sparta wkrótce wyprowadziła szybki atak i po minięciu środkowego obrońcy zawodnik przeciwnika oddał strzał, Grzegorz go obronił ale kolejny zawodnik przeciwnika dobił piłkę w środku pola karnego i Sparta zdobyła upragniona bramkę. Przez kilka kolejnych minut to Olimpia była głównie przy piłce i konstruowała akcje nie dochodziło jednak do oddania strzału. Po faulu przed naszym polem karnym rzut wolny wykonuje Sparta ale Grzegorz radzi sobie z tym strzałem i wybija piłkę na swoją lewą stronę. Olimpia prowadzi grę przed polem karnym przeciwnika ale niewiele z tego wynika. Sparta jest z kolei bliska możliwości oddania groźnego strzału po tym jak Grzegorz wprowadza piłkę w środek pola i jeden z jej zawodników wyprzedza i zgrywa piłkę na swoją lewą stronę. Po chwili Grzegorz radzi sobie z groźnym dośrodkowaniem przeciwnika. Igor w dalszym ciągu konstruuje akcje z pomocnikami na lewym skrzydle ale brakuje strzałów.

Po wykonaniu rzutu rożnego przez Stasia Xavier oddaje strzał pod poprzeczkę i jest już 5:1 dla Olimpii. Na boisko wraca Adam a Janek wędruje na lewe skrzydło. Na lewą obronę idzie Hubert a na prawą Igor. Chwilę później Grzegorz radzi sobie ze strzałem przeciwnika. Za chwilę radzi sobie z akcją sam na sam przeciwnika na swojej prawej stronie. Chwilę później Sparta oddaje kolejny strzał, piłkę odbija w swoją lewą stronę Grzegorz ale tam napastnik przeciwnika dobija piłkę i jest już 5:2. W odpowiedzi Olimpia konstruuje akcję, Staś dogrywa piłkę do Radka a ten uderza niecelnie na bramkę przeciwnika. Gra toczy się głównie na połowie przeciwnika ale Sparta wyprowadza kontrę i prostopadłą piłkę w czasie łapie Grzegorz. Kolejną akcję przeprowadzają Staś, Adam i Janek ale bramkarz broni strzał Stasia.

W kolejnej akcji bramkarz wychodzi z bramki Staś podaje piłkę wzdłuż bramki do Janka, któremu pozostaje wbić piłkę do pustej bramki ale podanie przecina z instynktem napastniczym Adam i jest już 6:1 dla Olimpii. Kolejną akcję przeprowadza Sparta ale piłka ląduje ostatecznie w rękach Grzegorza. Po chwili mamy bliźniaczą akcję Olimpii, Staś po wyjściu bramkarza Sparty podaje piłkę na dłuższy słupek do Janka a Adam przecinając podanie zdobywa czwarta już bramkę w meczu. Jest już 7:2 dla Olimpii i pozostają 2 minuty do końca spotkania. Po wybiciu piłki z piątki Adam przejmuje piłkę i z prawej strony idzie indywidualnie z piłką. Po odbiorze Sparta w ostatniej akcji meczu szybką kontrą mija naszych obrońców i zdobywa trzecią bramkę.

Ostatecznie Olimpia wygrywa to spotkanie 7:3 i ma komplet zwycięstw w rundzie wiosennej. W meczu ze Spartą zagrali: Kamil Nowak (bramkarza), Grzegorz Brendel (bramkarz), Adam (4), Piotr Bułło (2), Xavier (1), Mateusz Domagalski, Jan Wypych, Hubert Kopczyński, Radosław Leszczyński, Stanisław Ludwichowski, Igor Wilk, Wojciech Obołończyk i Wojciech Łazicki.