◄ AKADEMIA PIŁKARSKA Jacka Grembockiego

Avatar 2 czerwca 2019
Marcin


Olimpia Osowa zwycięzcą rozgrywek ligowych Minimistrzostw Deichmann w kategorii U-9

2 czerwca zakończyła się w Gdańsku faza rozgrywek ligowych Minimistrzostw Deichmann. Olimpia Osowa po rozegraniu 12 spotkań zajęła pierwsze miejsce. Losy pozycji lidera rozstrzygały się do ostatnich minut ostatniego meczu. Przed ostatnią kolejką Olimpia (grająca w rozgrywkach jako Brazylia), zajmowała trzecie miejsce, jednak miała do rozegrania trzy mecze (drużyny z miejsc 1-2 rozegrały komplet meczów we wcześniejszych kolejkach). Aby zająć pierwsze miejsce w grupie konieczne były trzy zwycięstwa. O ile dwa pierwsze mecze Olimpia wygrała pewnie: 5:1 z Holandią i 3:0 z Polską, o tyle ostatni mecz miał bardzo dużą dramaturgię. Po kilku minutach pierwszej połowy Olimpia przegrywała 0:3. Drużyna Hiszpanii była bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Wciąż mamy w pamięci niedawno wygrane Mistrzostwa Gdańska w kat. 2011 i udane powroty w finale z Lechią Gdańsk, które zahartowały naszą drużynę. W rozgrywkach Deichmanna, mimo że Olimpia uczestniczy w kat. 2010, gra kilku zawodników z mistrzowskiego składu kat. 2011. Dzięki doświadczeniu zebranemu w Mistrzostwach Gdańska, już po kilku minutach zawodnicy Olimpii otrząsnęli się i zaczęli grać swoje. Efektem dobrej gry, strzelone dwa gole jeszcze do przerwy i wynik 2:3. Na drugą połowę Olimpia wyszła już ze zdecydowanie innym nastawieniem i po zaciętej walce strzeliła kolejne dwa gole, doprowadzając tuż przed końcem meczu do stanu 4:3. Taki wynik na koniec dał pierwsze miejsce w grupie po rozgrywkach ligowych.

Bilans rozgrywek grupowych w 12-tu meczach: 10 zwycięstw, 1 remis, 1 przegrana. Do tego najmniej straconych bramek w całej lidze i kilku zawodników w czołówce klasyfikacji strzelców.

W nadchodzącą niedzielę wszystko zacznie się jednak niemalże "od nowa". Dopiero bowiem faza play-off, która zostanie rozegrana 9 czerwca, wyłoni zwycięzcę rozgrywek miejskich. Nagroda dla zwycięzcy to wyjazd na finały krajowe do Wałbrzycha.

Nie jest tajemnicą, że pod nazwami krajów kryją się czołowe gdańskie drużyny piłkarskie takie jak np. AS Pomorze czy Jaguar Gdańsk.

Olimpia (grająca jako Brazylia) występuje w składzie: Laura Kłomska (bramkarka), Magdalena Curyło (16 bramek), Mikołaj Forc (11 bramek), Filip Kowalski (10 bramek), Iwo Lejk (9 bramek), Robert Trzeciak (4 gole), Szymon Zalewski (3 gole), Maciej Szypulewski (1 gol), Kasper Siliński i Jan Domalewski.

Marcin Lejk